Tegoroczny iPhone nie będzie się nazywał iPhone 7?

Tegoroczny iPhone nie będzie się nazywał iPhone 7?
Źródło zdjęć: © pexels.com
Miron Nurski

22.06.2016 10:07, aktual.: 22.06.2016 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple przyzwyczaił nas do dwuletniego cyklu wydawniczego iPhone'ów zwanego "tik-tak". W lata parzyste wypuszczane są telefony oznaczone nowym numerkiem, które mają świeży design. W lata nieparzyste pojawiają się s-ki wnoszące mniejsze lub większe usprawnienia hardware'owe czy software'owe. Wygląda na to, że pora zmienić przyzwyczajenia.

Powołujący się na swoje źródła Wall Street Journal, który ma już na swoim koncie sporo sprawdzonych przecieków rodem z Cupertino, twierdzi, że w tym roku iPhone'a czekają jedynie delikatne zmiany kosmetyczne. Pokrywa się to ze wcześniejszymi wyciekami, według których paski antenowe na tyle obudowy zmienią swój kształt, a z dolnej krawędzi zniknie gniazdo słuchawkowe. Reszta detali - włącznie z wymiarami - ma zostać z grubsza niezmieniona.

Tegoroczny iPhone na wizualizacji autorstwa Martina Hajeka
Tegoroczny iPhone na wizualizacji autorstwa Martina Hajeka© martinhajek.com

Evan Blass z serwisu VentureBeat twierdzi, że trzy dni przed publikacją raportu Wall Street Journal otrzymał bardzo podobny cynk od anonimowego informatora. Sugerował on ponadto, że Apple całkowicie przerzuca się na 3-letni cykl wydawniczy, a nazwa iPhone 7 zostanie zarezerwowana dla kolejnej generacji, która pojawi się w 2017 roku.

Warto dodać, że w przyszłym roku iPhone będzie obchodził swoje 10. urodziny, w związku z czym faktycznie można się spodziewać naprawdę dużych zmian. Nazwa "iPhone 7s" faktycznie średnio by tu pasowała.

Jak więc będą się nazywały tegoroczne iPhone'y?

Tego na razie nie wiadomo, ale Apple ma w zwyczaju żonglować nazwami znanymi z innych produktów. Poniżej kilka prawdopodobnych możliwości:

  • iPhone Air i iPhone Air Plus;
  • iPhone Pro i iPhone Pro Plus;
  • iPhone 6 SE i iPhone 6 SE Plus;
  • iPhone SE 4.7 i iPhone SE 5.5.

Na tym nie koniec zamieszania wokół nazw tegorocznych smartfonów

Przypomnę tylko, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że bezpośrednio po Galaxy Nocie 5 pojawi się Galaxy Note 7. Samsung chce ponoć ujednolicić nazewnictwo linii S oraz Note, aby klientom łatwiej było rozróżnić poszczególne generacje tych urządzeń.

Tak czy inaczej, na ewentualne potwierdzenie plotek będziemy musieli poczekać jeszcze kilka tygodni. Galaxy Note 7 ma zostać zaprezentowany w sierpniu, a nowe iPhone'y we wrześniu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)