iPhone 8 i iPhone 7s - podsumowanie przecieków

iPhone 8 i iPhone 7s - podsumowanie przecieków

iPhone 8 - wizualizacja
iPhone 8 - wizualizacja
Źródło zdjęć: © martinhajek.com
Miron Nurski
07.09.2017 12:10, aktualizacja: 07.09.2017 15:56

Prezentacja tegorocznych iPhone'ów odbędzie się już 12 września. Najwyższa pora podsumować to, co już na ich temat wiadomo.

Trzy nowe iPhone'y, których nazwy stoją pod znakiem zapytania

W tym roku mamy ujrzeć nie jednego, lecz trzy nowe iPhone'y. Tak twierdzi m.in. ceniony analityk z firmy KGI - Ming-Chi Kuo. Potwierdza to zresztą większość dotychczasowych przecieków.

Dwa najtańsze modele mają być lekkim odświeżeniem iPhone'a 7 i 7 Plus. Największe zmiany mają objąć jubileuszowy model premium.

Niestety wciąż nie wiadomo, jak nowe smartfony będą się nazywać. Przez media nazywane są one umownie:

  • iPhone 7s - model z 4,7-calowym ekranem LCD i pojedynczym aparatem;
  • iPhone 7s Plus - model z 5,5-calowym ekranem LCD i podwójnym aparatem;
  • iPhone 8 - bezramkowy model z 5,8-calowym ekranem OLED i podwójnym aparatem.

Takimi nazwami będę się posługiwał w tym tekście.

Znany jest już wygląd nowych iPhone'ów

Najciekawiej od strony wizualnej zapowiada się iPhone 8, który ma się doczekać największej zmiany wyglądu od lat. Przede wszystkim ramki otaczające ekran mają zostać ekstremalnie zwężone, a fizyczny przycisk home zniknie.

Wszystko wskazuje na to, że w górnej części wyświetlacza pojawi się wycięcie na kamerki i inne sensory. Jeśli wierzyć Bloombergowi, nie będzie ono w żaden sposób maskowane przez oprogramowanie (np. poprzez wyświetlanie równoległych czarnych pasków).

iPhone 8 - wizualizacja bazująca na dotychczasowych przeciekach
iPhone 8 - wizualizacja bazująca na dotychczasowych przeciekach© twitter.com/VenyaGeskin1

iPhone 8 prawdopodobnie będzie dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, przy czym wszystkie oprócz czarnej mają mieć biały przód. Wspomniane wycięcie stanie się dzięki temu jeszcze bardziej widoczne.

Apple iPhone X Blush Gold Model Hands On (ALL COLORS)

Poniżej możecie zobaczyć bardzo realistyczną makietę, którą przygotował popularny w branży @OnLeaks we współpracy z serwisem TigerMobiles.

Meet the new iPhone (iPhone 8) - The Closest Look Yet - Hands on Video

Ramka tego modelu ma zostać wykonana ze stali nierdzewnej, a tylny panel ze szkła.

iPhone'y 7s mają być tylko lekkim odświeżeniem "siódemek"

iPhone 7s i 7s Plus kształtem i gabarytami mają przypominać ubiegłoroczne modele. Potwierdzają to zdjęcia, które opublikował serwis 9to5Mac.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Jedyna zauważalna różnica to wykorzystanie szkła zamiast aluminium do produkcji obudów. Tym samym całe tegoroczne portfolio iPhone'ów ma być szklane.

Prawdopodobnie wszystkie nowe iPhone'y naładujemy bezprzewodowo

Wybrane smartfony konkurencji można ładować bezprzewodowo od lat, ale Apple ma dołączyć do tej imprezy w tym roku. Czy firma wynajdzie bezprzewodowe ładowanie na nowo? Tego na razie nie wiadomo.

Niestety - jak dowiedział się serwis Macotakara - Apple ma zamiar sprzedawać licencję na produkcję ładowarek firmom trzecim. Jeśli się to potwierdzi, będzie to oznaczało dwie rzeczy:

  • iPhone'y prawdopodobnie nie będą kompatybilne z już istniejącymi ładowarkami;
  • nawet ładowarki firm trzecich mogą być drogie.

Cóż, tego się można było spodziewać.

Czytnik linii papilarnych tylko w tańszych iPhone'ach

Wypełnienie niemal całego frontu ekranem nieco komplikuje sprawę, jeśli chodzi o umieszczenie skanera linii papilarnych. Apple chciał go ponoć zintegrować z samym wyświetlaczem, ale wygląda na to, że się nie udało.

Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że czytnik zostanie zastąpiony zaawansowanym skanerem twarzy 3D. Ma on wykorzystywać dwie kamerki, a dzięki sensorowi podczerwieni ma działać nawet w ciemności.

iPhone 8 ma mieć dwie kamerki i sensor podczerwieni wykorzystywane do rozpoznawania twarzy
iPhone 8 ma mieć dwie kamerki i sensor podczerwieni wykorzystywane do rozpoznawania twarzy© martinhajek.com

Jeśli wierzyć informatorom Gurmana, rozwiązanie to ma być bardzo bezpieczne i odblokowywać telefon w kilkaset milisekund. Ma w dodatku działać nie tylko wtedy, gdy telefon znajduje się bezpośrednio przed twarzą użytkownika.

W iPhone'ach 7s i 7s Plus czytnik linii papilarnych prawdopodobnie zostanie na swoim miejscu.

Nowy sposób interakcji

Jak dowiedział się wspomniany wcześniej Mark Gurman, iPhone 8 nie będzie miał nie tylko fizycznego przycisku home, ale i software'owego. Wszystkie akcje mają być wykonywane za pomocą gestów. Przykładowo przeciągnięcie palca od dolnej krawędzi w górę ma wyświetlić listę ostatnio używanych aplikacji. Apki i inne treści mają więc zajmować całą przestrzeń ekranu.

iPhone 8 REAL unit demo

Zmienić ma się także dock, który teraz będzie przypominał ten, który pojawił się w iPadach wraz z systemem iOS 11.

Co poza tym?

Serwis iHelp BR przeczesał oprogramowanie zaprezentowanego przed kilkoma miesiącami głośnika HomePod. Pojawiły się w nim wzmianki świadczące o tym, że iPhone 8 będzie potrafił nagrywać filmy 4K przy aż 60 klatkach na sekundę. Co więcej, nie tylko głównym, ale i przednim aparatem.

Niemal pewnym jest, że system skanujący twarz będzie wykorzystywany nie tylko do odblokowywania telefonu. Pojawiły się domysły, że przednią kamerkę będzie można wykorzystać w zaawansowanych aplikacjach wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość, czyli nakładających wirtualne obiekty na obraz pochodzący z kamery. Być może też rozwiązanie to będzie wykorzystywane do precyzyjnego śledzenia ruchów głowy.

Może być drogo

Rod Hall  -  analityk firmy JP Morgan - twierdzi, że iPhone 8 może kosztować nawet 1100 dol. Na tyle w USA wyceniony jest najdroższy iPad Pro, który kosztuje u nas 5499 zł.

iPhone 7s i 7s Plus z pewnością będą wyraźnie tańsze. Bardzo prawdopodobne, że Apple zostawi ceny poprzedników (kolejno 3349 i 3949 zł za najtańsze wersje).

Choć o nowych iPhone'ach wiadomo już sporo, wciąż pozostaje wiele niewiadomych. Na szczęście wszystkiego dowiemy się już 12 września.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)