iPhone 8 w pełnej krasie. Pojawi się szybkie i bezprzewodowe ładowanie?

iPhone 8 w pełnej krasie. Pojawi się szybkie i bezprzewodowe ładowanie?

iPhone 8 - makieta
iPhone 8 - makieta
Miron Nurski
29.06.2017 12:02, aktualizacja: 29.06.2017 14:02

iPhone 8 doczekał się najlepszego jak dotąd wycieku. Możemy się mu przyjrzeć z każdej strony.

Znany z wycieków @OnLeaks dotarł do plików graficznych CAD, które zdradzają dokładne wymiary oraz kształt obudowy iPhone'a 8. Razem z serwisem TigerMobiles zlecił on wyprodukowanie wysokiej jakości atrapy, która - prawdopodobnie - bardzo dokładnie odzwierciedla wygląd finalnego produktu.

Meet the new iPhone (iPhone 8) - The Closest Look Yet - Hands on Video

Jak wiemy z wcześniejszych przecieków, obudowa iPhone'a 8 ma mierzyć dokładnie 143,59 x 70,94 x 7,57 mm. Autorzy filmu potwierdzili precyzję wykonania atrapy za pomocą suwmiarki (różnice są mikroskopijne).

Martwi jedynie mocno wystający aparat. Mimo iż grubość całego urządzenia ma wzrosnąć o niemal 0,3 mm względem iPhone'a 7 Plus, obiektywy podwójnego aparatu mają wystawać z obudowy o ok. 1,6 mm (w przypadku ubiegłorocznego modelu jest to ok. 1,3 mm). Pytanie, czy to "zasługa" lepszej optyki, czy znajdującego się po drugiej stronie ekranu, który wypełnia niemal cały front. Raczej to drugie.

iPhone 8 w końcu z szybkim ładowaniem?

Analitycy z firmy analitycznej Barclays, którzy powołują się na swoje źródła wśród dostawców podzespołów, twierdzą, że w zestawie z iPhone'em 8 znajdzie się ładowarka o mocy 10W, która pozwoli na szybkie ładowanie telefonu.

Przewód ze złącza USB-C na Lightning
Przewód ze złącza USB-C na Lightning

Co ciekawe, do zasilacza dołączony ma być przewód ze złącza USB-C na Lightning, co oznacza, że Apple prawdopodobnie całkowicie zrezygnuje ze złącza USB starego typu. To o tyle prawdopodobne, że najnowsze MacBooki mają już gniazda USB-C. W końcu będzie można połączyć telefon Apple'a z komputerem Apple'a używając kabla, który znajduje się w opakowaniu.

Pojawi się też bezprzewodowe ładowanie?

Dodam jeszcze, że autor youtube'owego kanału MAKS+ dostrzegł w testowej wersji systemu iOS 11 nowy sygnał dźwiękowy przypisany procesowi ładowania. Oprócz starego dźwięku w systemie zaszyty jest także sygnał engage_power.caf, który brzmi zupełnie inaczej.

iOS 11 - New charging sounds

Szybko pojawiły się spekulacje, że nowy dźwięk może rozbrzmieć po odłożeniu iPhone'a na ładowarkę bezprzewodową. Oby. Apple ma siłę, by spopularyzować to rozwiązanie. Jeśli firma postawi na bezprzewodowe ładowanie, zapewne znajdzie partnerów (np. sieci restauracji), którzy zamontują specjalne ładowarki we własnych lokalach.

Na razie są to jednak tylko spekulacje. Na ich potwierdzenie będziemy musieli poczekać do premiery nowego iPhone'a, która najpewniej odbędzie się w połowie września.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)