iPhone 8 na najlepszym jak dotąd wycieku

Strona głównaiPhone 8 na najlepszym jak dotąd wycieku
10.05.2017 09:56
iPhone 8 - wizualizacja
iPhone 8 - wizualizacja
Źródło zdjęć: © mysmartprice.com

Jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, niż iPhone 8 ujrzy światło dzienne oficjalnie, ale już teraz można mu się przyjrzeć z każdej strony.

Redaktor naczelny serwisu NowhereElse - Steve Hemmerstoffer‏ (znany również jako @OnLeaks) - dotarł do przemysłowych plików graficznych, które zdradzają precyzyjne wymiary oraz bryłę iPhone'a 8. Na ich podstawie przygotowano fotorealistyczne wizualizacje, które możecie przejrzeć w poniższej galerii.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]

Jest i wideo:

Exclusive: Here's our closest look at the Apple iPhone 8 yet

Z grubsza wygląd nowego iPhone'a znaliśmy już wcześniej, ale ten wyciek rzuca światło na jedną rzecz.

Kształt ekranu iPhone'a 8 może być bardzo nietypowy

Jak wiemy, nowy iPhone ma mieć ekstremalnie wąskie ramki otaczające wyświetlacz. Pod znakiem zapytania stało umiejscowienie głośnika, aparatu i sensorów na froncie. Spekulowano, że mogą być umieszczone w otworach na wyświetlaczu, gdyż Apple ma patent na takie ukrywanie sensorów.

Pliki CAD wskazują jednak na to, że na górnej krawędzi ekranu znajdzie się łuk obejmujący wszystkie podzespoły.

Kształt ekranu iPhone'a 8
Źródło zdjęć: © mysmartprice.com
Kształt ekranu iPhone'a 8

Również grafik Benjamin Geskin dowiedział się od jednego ze swoich informatorów, że ekran iPhone'a 8 ma wyglądać tak:

iPhone 8 - wizualizacja
Źródło zdjęć: © twitter.com/VenyaGeskin1
iPhone 8 - wizualizacja

Cóż, wygląda to dość dziwacznie. Jak jednak słusznie zauważa Geskin, Apple może wspomniany łuk zamaskować. Możliwe, że przylegający do niego fragment ekranu będzie wygaszony i widoczne na nim będą jedynie podstawowe informacje na temat stanu naładowania baterii, zasięgu itp.

iPhone 8 - wizualizacja
Źródło zdjęć: © twitter.com/VenyaGeskin1
iPhone 8 - wizualizacja

Taki zabieg byłby chyba najrozsądniejszy, choć wizualnie zaburzyłby nieco bezramkowe wzornictwo. Poza tym miałby sens tylko pod jednym warunkiem; przód każdego wariantu kolorystycznego - podobnie jak w przypadku Galaxy S8 - musiałby być czarny, aby wygaszony wyświetlacz zlewał się z obudową.

iPhone 8 ma być minimalnie większy od iPhone'a 7

Pliki przemysłowe wskazują na to, że wymiary iPhone'a 8 to 143,5 x 70,9 x 7,7 mm (8,9 mm razem z wystającym aparatem). Obudowa o takich gabarytach ma mieścić ok. 5,8-calowy wyświetlacz.

Dla porównania wymiary iPhone'a 7 (4,7 cala) to 138,3 x 67,1 x 7,1 mm. W przypadku iPhone'a 7 Plus (5,5 cala) jest to 158,2 x 77,9 x 7,3 mm. Mimo obecności dużego ekranu, gabarytowo iPhone'owi bliżej będzie do mniejszego iPhone'a 7.

Steve Hemmerstoffer‏ - który stoi za tym wyciekiem - zaznacza, że nie wie, czy jest to finalny projekt smartfona. Dodaje jednak, że jeśli zajdą jakieś zmiany, to raczej tylko drobne i kosmetyczne.

Rynkowa premiera iPhone'a 8 prawdopodobnie odbędzie się jesienią. Możliwe jednak, że zostanie on zapowiedziany już w czerwcu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)