Wczesne prototypy iPhone'a na zdjęciu

Wczesne prototypy iPhone'a na zdjęciu

iPhone 4
iPhone 4
Źródło zdjęć: © Pixabay
Łukasz Skałba
30.06.2017 16:36, aktualizacja: 30.06.2017 18:40

Właśnie minęło 10 lat od wprowadzenia pierwszego iPhone'a. Miron przedstawił wam historię tego przełomowego urządzenia, a Mateusz napisał o tym, jak reagowali na iPhone'a w tamtych czasach ludzie i konkurenci Apple'a. Pora zobaczyć, jak wyglądały wczesne prototypy sprzętu.

Do sieci właśnie trafiło zdjęcie przedstawiające wczesne prototypy iPhone'a. Udostępniła je na Twitterze Ken Kocienda, który pracowała przy tworzeniu pierwszego smartfona Apple'a. Dokładniej rzecz ujmując, odpowiadał on za software'ową klawiaturę. To właśnie te prototypowe urządzenia posłużyły programiście za narzędzie umożliwiające stworzenie przyszłej klawiatury iOS-u.

Pracownicy Apple'a nazywali swoje prototypu "Wallabies". Dlaczego? Tego programista wytłumaczyć nie umiał. Zdradził on jednak na swoim Twitterze, że tak naprawdę nie były to całkowicie samodzielne smartfony. Pełniły one wyłącznie rolę ekranu dotykowego. System natomiast działał na komputerze Mac, który łączył się z prototypem kablem z 30-pinowym złączem.

Wczesne prototypy iPhone'a
Wczesne prototypy iPhone'a© twitter.com/kocienda

Cóż, patrząc na powyższe prototypy, jedyne co rzuca się w oczy to ogromne ramki wokół wyświetlaczy, plastikowość i toporność. No ale nic dziwnego. Są to przecież sprzęty sprzed kilkunastu lat.

Finalny wygląd iPhone'a
Finalny wygląd iPhone'a

Inne prototypy

Już wcześniej do sieci trafiły również informacje na temat dwa innych prototypów iPhone'a. Nieco bardziej przypominały one finalny produkt. Różnice były jednak w softwarze, a co za tym idzie - w sposobie interakcji z telefonem.

The battle of the iOS interface iPhone P1 vs P2

Prototyp P2 opierał swoje działanie na dotyku bezpośrednim. To właśnie w ten sposób obsługujemy swoje smartfony do dzisiaj. Ciekawiej prezentował się model P1. Był on rozwijany przez osobny zespół inżynierów Apple'a, a swoje działanie opierał na wirtualnym, okrągłym panelu sterowania, podobnym do tego znanego z iPodów. Oba rozwiązania możecie zobaczyć w akcji na powyższym filmie. Więcej o nich przeczytacie w tekście Mirona.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)