Co z iPhone'em SE 2?

Co z iPhone'em SE 2?

Doczekamy się wreszcie iPhone'a SE 2?
Doczekamy się wreszcie iPhone'a SE 2?
Miron Nurski
26.04.2018 16:56, aktualizacja: 28.04.2018 09:39

Coraz więcej wskazuje na to, że iPhone SE po ponad 2 latach w końcu doczeka się długo oczekiwanego następcy. Niestety na jego temat wciąż wiadomo niewiele, a liczne przecieki wzajemnie się wykluczają.

Plotki na temat iPhone'a SE 2 zaczęły krążyć krótko po pojawieniu się pierwszej generacji na początku 2016 roku, ale dotychczas nic z nich nie wynikło.

Pierwsze wieści, które można uznać za wiarygodne, pojawiły się dopiero w listopadzie roku 2017. O nadchodzącej premierze nowego iPhone'a SE, która miałaby się odbyć w pierwszej połowie 2018, donosił wówczas serwis CENS. Źródłem wycieku miała być firma Wistron, która odpowiada za produkcję iPhone'a na Tajwanie oraz w Indiach.

Kolejny duży przeciek miał miejsce przed kilkoma dniami. W bazie Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej, przez którą przechodzą towary sprzedawane m.in. w Rosji, pojawiło się kilka oznaczeń kodowych dotyczących telefonu z systemem iOS 11. Na premierę następców iPhone'ów 8 i X jest jeszcze za wcześnie, a poza tym te będą z pewnością działać pod kontrolą iOS-u 12.

iPhone SE 2 będzie mniejszym iPhone'em X? Nie sądzę

Część plotek wskazuje na to, że iPhone SE 2 będzie kompaktowym smartfonem, który odziedziczy wygląd i podwójny aparat po iPhonie X. Pojawiły się nawet filmy, które rzekomo mają to potwierdzać.

Nie wierzę jednak, że w tych doniesieniach jest choć ziarno prawdy. "Bezramkowy" iPhone SE 2 z kluczowymi funkcjami flagowca skanibalizowałby sprzedaż większego i droższego modelu, w czym Apple nie interesu. Poza tym dochodzą do tego bariery technologiczne - wyprodukowanie małego telefonu o takim wyglądzie byłoby ekstremalnie trudne. Im większe urządzenie, tym łatwiej jest zachować proporcjonalnie małe ramki.

Dlatego podejrzewam, że na filmie widzimy po prostu iPhone'a X w etui/zmodyfikowanej obudowie, który trzymany jest przez osobę o dużych dłoniach.

Bardziej prawdopodobna jest delikatna ewolucja względem obecnego modelu

Japoński serwis macotakara, który ma na koncie sporo potwierdzonych przecieków, twierdzi, że iPhone SE 2 będzie miał:

  • znany z iPhone'a 7 układ A10 zamiast A9;
  • szklaną obudowę zamiast metalowej;
  • bezprzewodowe ładowanie;
  • brak gniazda słuchawkowego.

Na chińskim Weibo pojawiło się nawet zdjęcie mające prezentować obudowę nadchodzącego telefonu...

Obudowa iPhone'a SE 2?
Obudowa iPhone'a SE 2?© weibo.com

... oraz krótkie wideo (w tym przypadku widać jednak gniazdo słuchawkowe).

miaopai:iPhone SE2?

Niestety również i tym wyciekom nie można do końca wierzyć

Przede wszystkim w oczy rzuca się brak oznaczeń handlowych, które muszą się znaleźć na obudowie.

Oczywiście te mogły powstać z myślą o niesprzedażowych prototypach, ale równie dobrze mogą to być chińskie alternatywne obudowy, które są sprzedawane w sieci i które umożliwiają majsterkowiczom przepakowanie wszystkich podzespołów z oryginalnego telefonu. Szklane obudowy do iPhone'a SE bez problemu można znaleźć chociażby na eBayu.

Alternatywne obudowy do iPhone'a SE
Alternatywne obudowy do iPhone'a SE© ebay.com

Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli iPhone SE 2 faktycznie wkrótce się pojawi (a wiele na to wskazuje), może wyglądać bardzo podobnie.

Tak czy inaczej, na razie radzę ostrożnie podchodzić do wszelkich przecieków dotyczących wyglądu czy funkcji. A już na pewno nie robić sobie nadziei, że iPhone SE 2 będzie mniejszym i tańszym iPhone'em X.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)