iPhone Upgrade Program - przyszłość pozyskiwania nowych telefonów

iPhone Upgrade Program - przyszłość pozyskiwania nowych telefonów
Źródło zdjęć: © pixabay.com
Piotr Deptuch

09.09.2016 09:03, aktual.: 09.09.2016 11:03

Apple wprowadziło do UK usługę, która moim zdaniem niedługo stanie się rynkowym standardem. Mam nadzieję, że telefony będą dostępne jak Spotify lub telewizja satelitarna.

Na ostatniej konferencji Apple’a, nic nie wywołało u mnie takich emocji jak to, że Upgrade Program zaczyna być oficjalnie dostępny w UK. Właśnie mamy do czynienia z wprowadzeniem nowego standardu w pozyskiwaniu telefonów. A ja zaczynam powoli kombinować jak prawdziwy “Janusz Biznesu”…

Czym jest iPhone Upgrade Program?

To usługa Apple, która jest bardzo podobna do rozwiązań proponowanych przez operatorów komórkowych. W tym przypadku podpisujemy umowę na 24 miesiące i płacimy co miesiąc “ratę”. W użytkujemy najnowszego iPhone’a oraz mamy możliwość wymiany urządzenia na nowe już po 12 miesiącach.

Co ciekawe, w skład iPhone Upgrade Program wchodzi również rozszerzona gwarancja AppleCare+.

Jak przy takiej "subskrypcji" wyglądają ceny iPhone'a 7 i 7 Plus?

Obraz

Ok, a może konkretny przykład?

Za wersję iPhone 7 Plus 128 GB, którą chętnie bym wybrał jest to 41,58$ miesięcznie (co przy dzisiejszym kursie dolara ~3,84zł daje ~159,67zł) . Mnożąc to przez 12 miesięcy, otrzymujemy kwotę 498,96$ (~1916zł). Po jej zapłaceniu, dostajemy nowy telefon. Dla porównania, iPhone 7 Plus w wersji 128 GB to koszt 869$ (~3336,96zł). Warto też pamiętać, że nie dostajemy wtedy rozszerzonej gwarancji AppleCare+.

Obraz

Szczerze mówiąc, z mojej perspektywy świetna sprawa. Jedyną niedogodnością z jaką musimy się pogodzić jest fakt, że przez dwa lata nie zmienimy producenta sprzętu i będziemy płacili comiesięczną ratę.

Obecnie wydaje mi się to najrozsądniejszym rozwiązaniem odnośnie zakupu nowego smartfona. Nie jesteśmy zobligowani do wyciągnięcia z portfela prawie 900$ i co roku dostajemy świeży telefon oraz mamy rozszerzoną gwarancję, dzięki czemu np. dużo mniej płacimy za wymianę pękniętego ekranu.

O ile mniej?

Według oficjalnej strony Apple i TechCrunch, będzie to 29$ (~111,36zł). Standardowa cena dla osób nie posiadających AppleCare+ to 149$ (~572,14zł) w wersji 7 Plus oraz 129$ (~495,36zł)w mniejszym modelu. Minimum 100$ oszczędności.

Warto też dodać w tym miejscu, że iPhone’y 7 są odporne na wodę. Zatem (przynajmniej teoretycznie!) jeden rodzaj uszkodzenia telefonu już nam odpada i uszkodzenie ekranu będzie najpopularniejszym powodem oddania sprzętu do serwisu.

[photo position="undefined"]95874[/photo]

Apple nie jest oczywiście jedyne na rynku, bo podobny program “aktualizacji urządzeń” ma Samsung. Również dostępne w UK.

Obraz

Nie będę ukrywał - naprawdę bardzo mnie cieszy, że tego typu usługi zaczynają być oferowane przez producentów sprzętu i coraz częściej dostrzegają pewną prawidłowość: to nie samo urządzenie jest najważniejsze.

Najważniejsze są usługi oraz aplikacje jakie można za jego pomocą obsługiwać. Dlatego, zmiana marki telefonu w 2016/2017 roku nie jest już tak problematyczna, jak była jeszcze kilka lat temu.

Dzięki takim umowom na 24 miesiące, producent zyskuje pewność, że będziemy korzystać z jego urządzeń przez najbliższe dwa lata. A jeżeli nam się spodoba, prawdopodobnie przedłużymy subskrypcję. Ot czyste, ludzkie lenistwo. Dla nas to również duże korzyści, bo nie wykładamy na stół pliku banknotów i co roku cieszymy się najnowszym sprzętem. Nie musimy też martwić się odsprzedażą używanego urządzenia. Cały czas dobrze mieć na uwadze, że w przypadku Apple mamy też w standardzie rozszerzoną gwarancję.

Kiedy zobaczyłem, że w UK zaczyna być dostępny iPhone Upgrade Program, a subskrypcja Samsungów już działa w najlepsze - wyczuwam, że to przyszłość kupowania telefonów i niedługo stanie się standardem. Tak jak jeszcze niedawno standardem było branie telefonu u operatora.

Co więcej, zaczynam budzić w sobie "Wewnętrznego Janusza Biznesu" i kombinować jakich to ja mam znajomych w UK, żeby wzięli dla mnie iPhone'a 7 Plus 128 GB w iPhone Upgrade Program :) (Żartuję - to raczej niewykonalne i nie będę "hackował systemu").

To oczywiście tylko moje zdanie i jestem ciekawy jakie są Wasze opinie na temat modelu subskrypcyjnego. Zostawcie komentarz, bo bardzo chętnie przeczytam, co o tym myślicie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)