iPod touch (2019) oficjalnie. To kpina z klientów

iPod touch (2019) oficjalnie. To kpina z klientów

Tak wygląda najnowszy iPod touch
Tak wygląda najnowszy iPod touch
Miron Nurski
28.05.2019 14:38, aktualizacja: 28.05.2019 20:55

iPod touch wiecznie żywy. Prawie 4 lata po premierze 6. generacji, Apple odświeżył swoje najtańsze urządzenie z iOS-em. Oto iPod touch 7. generacji, którego najpewniej nie będziesz chciał kupić.

Ostatni iPod touch trafił do sprzedaży w lipcu 2015, więc mogło się wydawać, że ta kategoria produktów została już przez Apple'a uśmiercona. Zgodnie jednak z przeciekami sprzed kilku tygodni, urządzenie zostało odświeżone.

Nowy iPod touch ma układ Apple A10 Fusion

A10 Fusion to 4-rdzeniowa jednostka, która po raz pierwszy została zaimplementowana w iPhonie 7 z 2016 roku. Napędza także ubiegłorocznego iPada (6. generacji).

Poprzedni iPod touch miał układ A8. Nowy model ma być 2-krotnie wydajniejszy i mieć 3-krotnie mocniejszą grafikę. Nie cyferki są jednak najważniejsze.

Dużym atutem jest wparcie dla technologii ARKit

Odświeżony iPod touch dzięki nowszemu układowi obsługuje platformę rozszerzonej rzeczywistości ARKit.

Nowy iPod touch pozwoli korzystać z aplikacji AR
Nowy iPod touch pozwoli korzystać z aplikacji AR

Trzeba Apple'owi oddać to, że dysponuje prawdopodobnie najlepszą platformą AR na rynku. Na iOS można pobrać całą masę wysokiej jakości gier i aplikacji (od użytkowych do edukacyjnych), które nakładają wirtualne obiekty na obraz pochodzący z kamery.

Urządzenie po wyjęciu z pudełka pracuje oczywiście pod kontrolą iOS-u 12. Układ A10 Fusion powinien zagwarantować przynajmniej 2-3 lata wsparcia aktualizacyjnego.

Nowy iPod touch ma też więcej pamięci

Wcześniejsza generacja początkowo dostępna była w wersjach 16 oraz 64 GB, które w 2017 roku zostały zastąpione przez warianty 32 i 128 GB.

iPoda touch (2019) można kupić w wersjach 32, 128 i 256 GB. Szkoda, że nie ma między nimi modelu 64 GB, który dla wielu osób mógłby być najbardziej optymalny.

Bardzo dużo rzeczy nie uległo zmianie

Wygląd iPoda touch w zasadzie nie zmienił się od 2012 roku. Urządzenie wciąż ma 4-calowy ekran LCD Retina (1136 x 640; 326 ppi). Wciąż ma 8-megapikselowy aparat z przysłoną f/2,4. Wciąż Apple nie pomyślał o dodaniu jakiekolwiek zabezpieczenia biometrycznego. Szkoda.

iPod touch 7. generacji: ceny

Polskie ceny prezentują się tak:

  • iPod touch (32 GB) - 1099 zł;
  • iPod touch (128 GB) - 1579 zł;
  • iPod touch (256 GB) - 2059 zł.
Nowy iPod touch dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych
Nowy iPod touch dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych

iPod touch jest najtańszym urządzeniem z iOS-em i układem A10 Fusion (lub nowszym). Następny w kolejce jest iPad, którego można kupić za ok. 1400-1600 zł. Teoretycznie mógłby być to dobry wybór dla osób chcących zacząć przygodę z iOS-em, ale sensowność zakupu jest bardzo wątpliwa.

Nowy iPod touch mnie zawiódł. Zupełnie nie tego oczekiwałem

Jestem prawdopodobnie jedną z trzech osób na świecie, które mogą o sobie powiedzieć, że [del]są[/del] były umiarkowanymi fanami serii iPod touch. Serio, trafiała do mnie idea tych urządzeń.

iPod touch z 2015 roku odziedziczył część bebechów (w tym układ A8) po najnowszym wówczas iPhonie 6. Kosztował jednak 999 zł, podczas gdy za iPhone'a trzeba było zapłacić 3199 zł.

iPod touch był rewelacyjnym urządzeniem, gdy traktowało się go jako taki dodatkowy telefon bez funkcji dzwonienia. Mogłem używać Androida, a jednocześnie cały czas mieć dostęp do gier i aplikacji zarezerwowanych na iOS. To wszystko w przystępnej cenie.

Dlatego byłem szczerze podekscytowany, gdy pojawiły się plotki, że Apple chce wprowadzić nowego iPoda touch. Ale takiego paździerza się nie spodziewałem. Liczyłem na okrojonego iPhone'a XR bez funkcji dzwonienia, a dostałem efekt opróżnienia magazynów z przedpotopowych podzespołów.

iPod touch (2019) to nieśmieszny żart

To urządzenie technologicznie utknęło w średniowieczu. Nie ma do zaoferowania niemal żadnej z największych zalet iPhone'ów z ostatnich kilku lat.

Nie ma małych ramek. Nie ma 3D Touch. Nie ma Face ID. Nie ma 12-megapikselowego aparatu z nagrywaniem 4K. Nie ma funkcji rozmywania tła na zdjęciach. Nie ma bezprzewodowego ładowania. Nie ma nawet czytnika linii papilarnych. Słowem - bieda. Jedno ARKit nie ratuje sprawy.

Obraz

Nowy iPod touch ma ekran i wygląd rodem z 2012 roku. Przecież to kpina z klientów. Mówimy o urządzeniu, którego forma nie wyewoluowała przez 7 lat! Wyewoluowała za to cena. Oczywiście w górę.

Wstyd, Apple'u. Po prostu wstyd.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)