Jailbreak w pełni legalny - co z tego wynika?

Jailbreak w pełni legalny - co z tego wynika?

fot. na lic. cc, flickr.com/by hughelectronic
fot. na lic. cc, flickr.com/by hughelectronic
Paweł Żmuda
27.07.2010 09:15, aktualizacja: 27.07.2010 11:15

Stało się to, na co wielu posiadaczy iPhone'a czekało od bardzo dawna. Amerykańskie władze jednoznacznie ogłosiły, że łamanie oprogramowania telefonów znane jako jailbreak jest praktyką w pełni legalną. Czy ta decyzja ma szanse na wprowadzenie jakichkolwiek zmian w polityce takich firm jak Apple czy Google?

Właściciel sklepu Rock Your Phone uważa, że decyzja władz może pozytywnie wpłynąć na przykład na giganta z Cupertino. Mario Ciabarra uważa, że zmiany w prawie są ważnym krokiem w stronę otwarcia rynku aplikacji dla iPhone'a.

Rzecznik Apple - Natalie Kerris stwierdziła, że firma jest zaniepokojona praktyką znaną jako jailbreak i "dokłada wszelkich starań, by korzystanie z telefonów było jak najprzyjemniejsze, a jak wiadomo - łamanie oprogramowania może znacznie wpłynąć na komfort pracy z urządzeniem.

Czy zmiany prawne w USA będą miały jakikolwiek wpływ na rynek komórkowy? Prawdopodobnie nie. Amerykanie stwierdzili bowiem, że producenci mają pełne prawo utrudniać proces łamania oprogramowania, a nawet cofać gwarancję na jailbreakowany sprzęt.

Wygląda na to, że nie. Jedynymi wygranymi w całej sprawie są posiadacze "złamanych" telefonów, którzy do tej pory znajdowali się w szarej strefie. Teraz wiedzą, że to co zrobili nie jest niczym złym. A tak na marginesie - czy Apple kiedykolwiek "ścigało" posiadaczy złamanych smartfonów?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)