Jak włączyć dymki czatu w aplikacji Facebook Messenger?

Jak włączyć dymki czatu w aplikacji Facebook Messenger?

Facebook Messenger
Facebook Messenger
Redakcja Komórkomanii
14.02.2019 14:12, aktualizacja: 14.02.2019 15:12

Dymki czatu są szalenie użytecznym rozwiązaniem, które ułatwia korzystanie z aplikacji Messengera. Oto, jak włączyć je, gdy nie są standardowo aktywne lub zostały przypadkowo wyłączone.

Czym są dymki czatu w Messengerze?

Dymki czatu (znane również jako Chat Heads) to miniaturki ze zdjęciami kontaktów (awatarami) w aplikacji Messenger, pod którymi ukrywane są poszczególne konwersacje. Dzięki nim komunikator Facebooka nie zajmuje stale całego ekranu, gdy użytkownik chce sprawdzić wiadomości.

Dymki "przypominane są" do bocznej krawędzi ekranu, ale użytkownicy mogą swobodnie zmieniać ich położenie. Na ekranie pojawiają się po otrzymaniu wiadomości (widoczne jest zdjęcie kontaktu, który ją przesłał), ale Messenger jest rozwijany dopiero po kliknięciu w dymek.

Wszystkie wiadomości grupowane są w jednym miejscu, ale po kliknięciu w grupę prezentowane są poszczególne konwersacje. Rozwiązanie jest więc bardzo wygodne - umożliwia sprawdzanie i odpisywanie na wiadomości bez konieczności każdorazowego uruchamiania aplikacji Messengera czy minimalizowania programu, z którego użytkownik korzysta w danej chwili.

Dymki czatu zostały dodane w aplikacji Messenger już w 2013 roku, a w 2018 roku - wraz z czwartą wersją rozwojową programu - użytkownicy dostali możliwość dopasowywania kolorów dymków do kontaktów.

Jak włączyć dymki czatu w aplikacji Messenger?

W momencie, w którym dymki czatu nie są widoczne po otrzymaniu wiadomości, należy:

  • uruchomić aplikację Messenger;
  • przejść do profilu użytkownika (zdjęcie w lewym rogu ekranu);
  • na liście opcji odszukać \Dymki czatu;
  • zaznaczyć opcję (suwak powinien się przesunąć).

Osoby, które nie chcą korzystać z dymków czatu, w ten sam sposób mogą wyłączyć ten dodatek.

Należy pamiętać, że dymki czatu dostępne są tylko w standardowej wersji programu Messenger. Wersja "lite" komunikatora Facebooka nie obsługuje tego dodatku.

Z dymków czatu Messengera mogą korzystać użytkownicy smartfonów iOS, ale pojawiają się one tylko podczas korzystania z aplikacji Facebooka. Niestety, nie pojawiają się na ekranie głównym lub podczas korzystania z innych aplikacji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)