Jak wszyscy, to wszyscy. Xiaomi szykuje się do współpracy z Leicą

Następca Xiaomi Mi 11 Ultra będzie miał aparat Leiki?
Następca Xiaomi Mi 11 Ultra będzie miał aparat Leiki?
Miron Nurski

30.03.2022 10:57, aktual.: 30.03.2022 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele wskazuje na to, że pierwszym smartfonem Xiaomi z aparatem Leica będzie Xiaomi 12 Ultra.

Wielu producentów smartfonów - w już w szczególności tych chińskich - lubuje się we współpracy z fotograficznymi gigantami. Huawei słynie ze swojego partnerstwa z Leicą, obudowy topowych smartfonów OnePlusa i OPPO zdobione są przez logo Hasselblada, a vivo opracowuje swoje aparaty z Zeissem.

Xiaomi to jedyna z największych chińskich marek, która podobnej współpracy na swoim koncie nie ma. Jeszcze.

Xiaomi 12 Ultra z aparatem Leica?

Ekipa MIUI Polska przeczesała chińskie oprogramowanie Xiaomi. W systemowym edytorze zdjęć znaleziono liczne odniesienia do Leiki, w tym prawdopodobnie listę fotograficznych filtrów.

Obraz
© miuipolska.pl

To pokrywa się ze wcześniejszymi przeciekami. Już w listopadzie ubiegłego roku chińskie źródła donosiły, że aparat brandowany przez Leicę będzie miał jeszcze niezaprezentowany Xiaomi 12 Ultra.

Czy współpraca Xiaomi z Leicą może zwiastować jeszcze lepsze aparaty?

Nie ma co ukrywać, że współpraca z fotograficznymi gigantami ma zazwyczaj wymiar przede wszystkim marketingowy. Jasne, zdarza się, że sztab fotograficznych ekspertów macza palce przy aparatach, ale podobną pracę mogą wykonać pracownicy producenta. Samsung czy Apple podobnego partnerstwa nie mają, a na ich aparaty nie można narzekać.

Niemniej chęć umieszczenia przy aparacie logo znanej marki może wynikać z chęci zaakcentowania wzmożonych wysiłków w usprawnienie fotograficznych możliwości telefonu.

Smartfony Huaweia faktycznie robią lepsze zdjęcia od kiedy firma współpracuje z Leicą. Niekoniecznie jest to zasługa samej Leiki, ale Chińczycy najpewniej zdecydowali się na współpracę w momencie, w którym poczuli, że mają się czym chwalić.

Jeszcze wyraźniej takie podejście widać w przypadku OnePlusa, który w ubiegłym roku chwalił się wielomilionową inwestycją w rozwój aparatów, a jednocześnie nawiązał współpracę z Hasselbladem. OnePlus 9 Pro ma wyraźnie poprawiony aparat względem swoich poprzedników, a logo znanej marki dodatkowo to podkreśla.

Podobnie może być z Xiaomi. Być może nadchodzący 12 Ultra będzie miał tak wypasiony aparat, że Xiaomi chce to zaakcentować współpracą z Leicą.

Warto odnotować, że Leica współpracuje również z Huaweiem oraz Sharpem, a kilka miesięcy temu wypuściła nawet własny smartfon.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)