Jak wyglądają ceny smartfonów LG po ogłoszeniu zamknięcia działu mobilnego?

Jak wyglądają ceny smartfonów LG po ogłoszeniu zamknięcia działu mobilnego?

LG Wing
LG Wing
Miron Nurski
26.05.2021 11:50, aktualizacja: 27.05.2021 07:19

Raczej nie tego oczekiwaliście.

Na początku kwietnia LG oficjalnie ogłosiło, że wycofuje się z rynku mobilnego. Więcej nowych smartfonów nie będzie. Te dotychczasowe nie zostają jednak porzucone, bo część z nich ma wciąż otrzymywać aktualizacje oprogramowania.

Sporo osób miało nadzieję, że w wyniku czyszczenia magazynów, smartfony marki, która zaraz znika z rynku, będzie można kupić dużo taniej. Czy faktycznie tak się stało? Sprawdziłem, co stało się z cenami najważniejszych smartfonów LG Mobile po ogłoszeniu decyzji o uśmierceniu firmy.

LG Wing

Niecodzienny smartfon z obracanym ekranem trafił do sprzedaży w listopadzie 2020 w cenie 4799 zł. Nieco ponad pół roku później można go kupić w popularnych sklepach za 3254-3499 zł, choć nie brakuje takich, które za LG Winga wciąż wołają 4599 zł.

LG Wing
LG Wing

Realna obniżka cen LG Winga jest spora, ale czy ma związek z zapowiedzią końca LG Mobile? Niekoniecznie. Ogłoszenie miało miejsce 5 kwietnia, a - według Ceneo - mniej więcej w tym czasie ceny się ustabilizowały. Ba - najniższą cenę (2999 zł) smartfon miał pod koniec marca.

LG Wing: zmiana cen
LG Wing: zmiana cen© Ceneo.pl

Więc tak, LG Wing jest dużo tańszy niż w dniu premiery, ale nie wygląda na to, by była to zasługa zwinięcia interesu.

LG Velvet

Sztandarowy smartfon LG wylądował na półkach sklepowych w czerwcu 2020. Kosztował wówczas 2599 zł.

LG Velvet
LG Velvet

Blisko rok później telefon można kupić za 1799 zł, choć tylko w mniej popularnych sklepach. Te największe wciąż wyceniają go na ponad 2300 zł.

LG Velvet - zmiana cen
LG Velvet - zmiana cen© Ceneo.pl

LG Velvet, podobnie jak Wing, ma za sobą długi okres drastycznych spadków cen, które ustabilizowały się po zapowiedzi zakończenia produkcji.

LG K52

Średniopółkowiec LG wystartował w październiku 2020 z poziomu 999 zł.

LG K52
LG K52

W maju 2021 najniższa cena LG K52 to 649 zł.

LG K52 - zmiana cen
LG K52 - zmiana cen© Ceneo.pl

To kolejny smartfon, który największe spadki cen zaliczył przed ogłoszeniem zamknięcia LG Mobile.

LG K42

Najtańszy ze świeżych i wciąż wspieranych smartfonów LG w październiku 2020 kosztował 829 zł.

Obraz

Po wielu miesiącach cena spadła o raptem 230 zł do poziomu ok. 600 zł. Był jednak moment, gdy LG K32 dało się wyrwać za niespełna 500 zł.

Obraz

Póki co nie można stwierdzić, by sama decyzja o zakończeniu działalności LG Mobile wpłynęła na drastyczny spadek cen. Zdaje się nawet, że jest wręcz przeciwnie i ogłoszenie powstrzymało dalsze spadki.

Czas pokaże, co będzie w kolejnych miesiącach. LG szacuje, że proces zamknięcia działu mobilnego potrwa do 31 lipca, a do tego czasu firma musi się jeszcze wywiązać z umów z partnerami i pokryć zamówienia.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)