5 sposobów na wykorzystanie starego telefonu lub tabletu

5 sposobów na wykorzystanie starego telefonu lub tabletu

Stary telefon lub tablet nie musi wylądować na dnie szuflady
Stary telefon lub tablet nie musi wylądować na dnie szuflady
Miron Nurski
01.11.2017 11:50, aktualizacja: 04.11.2017 10:03

Pisaliśmy ostatnio o programie Galaxy Upcycling, w ramach którego Samsung opracowuje gotowe rozwiązania pozwalające zrobić użytek ze starych telefonów tej marki. Projekt jeszcze nie ruszył, ale przygotowaliśmy garść inspiracji, z których możecie skorzystać już teraz. W dodatku używając telefonu lub tabletu dowolnej firmy.

  1. Zamień stary telefon w kamerę sieciową

Stary smartfon świetnie sprawdzi się jako stale aktywna kamera, z której obraz można oglądać na innym urządzeniu. Idealna do tego celu jest aplikacja IP Webcam.

Potrafi ona strumieniować obraz lokalnie w ramach jednej sieci Wi-Fi (przydatne, jeśli chce się mieć możliwość rzucenia okiem na dziecko czy zwierzaka w innym pokoju) lub przez chmurę, co daje dostęp do obrazu z dowolnego miejsca na świecie.

IP Webcam - obraz z kamery telefonu można oglądać na dowolnym urządzeniu
IP Webcam - obraz z kamery telefonu można oglądać na dowolnym urządzeniu© mockuper.net

Konfiguracja aplikacji jest banalna, bo wszystkie potrzebne informacje są wyświetlane na ekranie. Kamera telefonu działa nawet wtedy, gdy wyświetlacz jest wygaszony, a obraz można oglądać na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową.

  1. Zamień stary telefon w rejestrator drogowy

Wysłużony smartfon bez problemu może przejąć rolę kamery samochodowej. Biorąc pod uwagę obecność dotykowego ekranu, Androida oraz modułów łączności, może sprawdzić się wręcz lepiej od urządzeń stworzonych tylko do tego celu. Głównie za sprawą wygody zarządzania nagranymi materiałami.

Aby rejestrować to, co dzieje się na drodze, tak na dobrą sprawę wystarczy domyślna aplikacja aparatu. Istnieją jednak specjalne apki, które mają więcej przydatnych funkcji (np. nakładanie na rejestrowany obraz daty i godziny). Popularne programy tego typu to AutoGuard oraz CamOnRoad.

  1. Zamień stary telefon w kalendarz biurkowy

Kalendarz to standardowa funkcja każdego telefonu, komputera czy elektronicznego zegarka, a mimo tego wiele osób lubi mieć na ścianie lub biurku fizyczny odpowiednik, którego nie trzeba wyciągać z kieszeni ani uruchamiać. Takim stale gotowym do działania kalendarzem - tylko lepszym, bo wyświetlającym wydarzenia zapisane na innym urządzeniu - może być stary smartfon lub tablet.

Stare urządzenie może stać się elektronicznym kalendarzem biurkowym
Stare urządzenie może stać się elektronicznym kalendarzem biurkowym© mockuper.net

Tutaj żadnych konkretnych wskazówek odnośnie aplikacji nie mam, bo wystarczy tak naprawdę dowolna apka kalendarza. Choćby domyślna.

  1. Zamień stary telefon w cyfrową ramkę do zdjęć

Właściwie - z racji rozmiaru ekranu - w roli wyświetlacza zdjęć lepiej sprawdzi się tablet niż smartfon. Cyfrowa ramka to zresztą nic innego jak okrojony z innych funkcji tablet.

Stary tablet jako ramka do zdjęć? Czemu nie
Stary tablet jako ramka do zdjęć? Czemu nie© mockuper.net

Połączone z Wi-Fi urządzenie z Androidem ma nad wieloma specjalistycznymi rozwiązaniami tę przewagę, że zdjęcia można przesyłać bezprzewodowo przez Bluetootha. Ba, dzięki aplikacji Zdjęcia Google fotki mogą być synchronizowane z chmurą automatycznie. Wspomniana apka ma tryb pokazu slajdów, więc będzie idealna.

  1. Zamień stary telefon w centrum multimedialne

Jedną z najlepszych rzeczy, które można zrobić ze starym telefonem, to uczynienie z niego domowego centrum multimedialnego. Po podłączeniu aparatu do głośników (przewodem minijack lub korzystając chociażby z Chromecasta Audio) smartfon zamienia się w odtwarzacz muzyki. W przypadku telewizora (kabel HDMI lub Chromecast) urządzenie przenośne staje się odtwarzaczem filmów z dostępem do dziesiątek aplikacji takich jak Netflix czy YouTube.

Chromecast pozwala bezprzewodowo połączyć telefon z telewizorem
Chromecast pozwala bezprzewodowo połączyć telefon z telewizorem

Teoretycznie do tego samego można wykorzystywać nowy telefon, ale użycie starego sprzętu ma dwie zalety. Po pierwsze, dostęp do niego mogą mieć wszyscy domownicy. Po drugie, bateria nowszego urządzenia nie jest niepotrzebnie katowana multimediami.

Macie jeszcze jakieś pomysły na wykorzystanie starego sprzętu? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)