Jak zgrać na pendrive pliki z komputera lub smartfona? Poradnik dla każdego

Jak zgrać pliki ze smartfona lub komputera na pendrive
Jak zgrać pliki ze smartfona lub komputera na pendrive
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Filip Kaktus

14.04.2020 10:24, aktual.: 14.04.2020 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podręczna pamięć przenośna, czyli pendrive jest ogromnym ułatwieniem. Dzięki niemu niezależnie od miejsca pobytu możemy mieć przy sobie niezbędne pliki. Jak zgrać na pendrive pliki? Poniżej znajdziecie prosty poradnik.

Jeśli nie wiemy jak zgrać na pendrive pliki, to z pewnością warto nabyć tę umiejętność, ponieważ przyda się w wielu sytuacjach. Prezentacja, zdjęcia czy dokumenty to tylko niektóre pliki, które możemy wgrać na naszego pendrive’a. Dzięki temu możemy się nimi łatwo wymienić lub przenosić np. pomiędzy komputerem a smartfonem.

Jak zgrać na pendrive pliki z komputera?

Zgrywanie plików z komputera na pendrive jest banalne, gdyż niezależnie od rodzaju pliku proces wygląda tak samo.

  1. Na początku musimy podłączyć pendrive do wejścia USB w komputerze.
  2. Po czym na ekranie powinien pojawić się komunikat o wykryciu nowego sprzętu.
  3. Następnie należy wybrać Mój komputer→ Dysk wymienny lub ikonkę z nazwą naszego pendrive’a np. SanDisk czy Kingston.
  4. Teraz musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy w plik, który chcemy zgrać. Po czym możemy wybrać \Kopiuj\ (Ctrl + C) albo \Wytnij\ (Ctrl + X), gdy chcemy trwale usunąć plik z komputera i posiadać go tylko na pendrive.
  5. Na koniec musimy ponownie przejść do menu Mój komputer i odtworzyć nasz dysk wymienny. Musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy w wolną przestrzeń i wybrać \Wklej\ (Ctrl+V) i gotowe.

Zanim wyjmiemy sprzęt z wejścia USB, należy skorzystać z polecenia "Bezpieczne usuwanie sprzętu", znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu komputera. Warto pamiętać o tej czynności, ponieważ dzięki niej nasz pendrive nie ulegnie np. zawirusowaniu.

Jak zgrać zdjęcia ze smartfona na pendrive?

Obecnie większość producentów telefonów z Androidem wyposaża je w możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń USB takich jak: klawiatura, myszka czy pendrive.

Potrzebna jest jednak specjalna przejściówka USB OTG, posiadająca dwie końcówki microUSB i wejście USB. Nie jest to drogi wydatek, gdyż te najtańsze kupimy już za ok.5 zł. Warto jednak kupić trochę droższy a co za tym idzie lepszy jakościowo kabel, tak by posłużył nam na dłużej.

Zanim jednak go nabędziemy, musimy sprawdzić, czy nasz smartfon posiada obsługę trybu OTG, niezbędnego do podłączenia pendrive’a. W tym celu należy pobrać program USB OTG Checker. Uruchamiamy program i klikamy opcję "Testuj". Po chwili powinniśmy otrzymać komunikat z informacją, czy nasz telefon obsługują usługę OTG. Jeśli jest pozytywny, możemy przystąpić do działania. Oto instrukcja jak zgrać na pendrive pliki:

  1. Zanim podłączymy pendrive’a do telefonu, musimy sformatować go do systemu plików FAT32.
  2. Podłączamy więc go do komputera i wybieramy menu \Mój komputer\
  3. prawym przyciskiem myszy klikamy w nazwę pendrive’a i wybieramy opcję \Formatuj\
  4. w nowym oknie zaznaczamy \Przywróć ustawienie domyślne. Po czym w polu system plików wybieramy FAT32 i \Rozpocznij.
  5. Tak przygotowany pendrive możemy już podłączyć do smartfona, który automatycznie wykrywa pamięć USB.

Jeśli nasz pendrive posiada jakieś pliki, musimy przegrać je w inne miejsce przed formatowaniem, gdyż ten proces trwale usuwa wszystkie zapisane dotychczas plik.

Sami widzimy, że proces związany z tym, jak zgrać na pendrive pliki jest prosty niezależnie od urządzenia. Poniżej polecamy kilka poradników, które pomogą kupić nam dobrego pendrive’a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także