Jak znaleźć telefon, gdy jest wyłączony? Czy to możliwe?

Jak namierzyć wyłączony smartfon?
Jak namierzyć wyłączony smartfon?
Źródło zdjęć: © fot. Unsplash
Filip Kaktus

16.04.2020 12:55, aktual.: 16.04.2020 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy użytkownik nowego smartfona boi się, że może go zgubić lub co gorsza, może zostać ukradziony. W sytuacji, kiedy nasz sprzęt jest włączony mamy kilka metod. Jednak jak znaleźć telefon, gdy jest wyłączony? Oto dwa sposoby.

Niezależnie od rodzaju baterii nasze telefony się rozładowują. Co w sytuacji, gdy w takiej sytuacji zgubimy urządzenie? Niestety nie jest to łatwe i nie każdy smartfon da się zlokalizować. Jak znaleźć telefon, gdy jest wyłączony? Jedno jest pewne, nim rozpoczniemy poszukiwania którąś z poniższych metod, warto dokładnie przeszukać miejsca, w których urządzenie może się znajdować.

Jak namierzyć telefon komórkowy, gdy jest wyłączony – GPS?

Coraz częściej w sieci pojawiają się aplikacje lokalizujące nasz telefon za pomocą GPS. Większość z nich niestety poza dostępem do zawartości naszego telefonu na nic się nam nie przyda, kiedy nie wiemy jak znaleźć telefon, gdy jest wyłączony.

Jeśli zagubiony smartfon jest podłączony do prądu lub naładowany i włączony, możemy go znaleźć, korzystając z tego typu aplikacji. Jednak w przeciwnym razie nie ma szans, by proces się powiódł. Kiedy więc ktoś proponuje nam lokalizację wyłączonego telefonu dzięki GPS, nie warto w to wierzyć i stać się ofiarą oszusta, ponieważ jest to niemożliwe.

Jak znaleźć telefon, który jest wyłączony – po numerze?

Jeśli nasz smartfon został skradziony, musimy jak najszybciej zgłosić sprawę na policję. Następnie należy zablokować i zmienić hasła do m.in. kont społecznościowych czy płatności internetowych w banku, do których złodziej może mieć dostęp, mając nasz telefon. Znaleźć nasz telefon możemy dzięki karcie SIM. Niestety tego typu poszukiwań może dokonywać jedynie policja, przeważnie po otrzymaniu wniosku od prokuratora w sytuacji większego przestępstwa.

Proces polega na lokalizacji telefonu po numerze IMEI, który jest przypisany do karty SIM z numerem. Jednak cała operacja może zakończyć się powodzeniem, tylko jeśli nasz smartfon „ma zasięg” z trzech stacji bazowych. Wówczas mamy szanse na odnalezienie sprzętu z dokładnością nawet do 50 metrów.

Jak widać w sytuacji, gdy nie zgłosimy sprawy na policję, odnalezienie telefonu po jego numerze jest niemożliwe.

Pamiętajmy, by nim sięgniemy po sposoby na to, jak znaleźć telefon, gdy jest wyłączony zawsze pilnować naszego sprzętu. Dbając o nasz smartfon, z pewnością unikniemy stresu związanego z poszukiwaniami lub jego ostateczną utratą. Oto kilka poradników o dodatkach, dzięki którym uchronimy nasz telefon przed zaginięciem:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)