Jaki będzie Nothing Phone (2)? Padła ważna deklaracja

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Miron Nurski
Miron Nurski

19.05.2023 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiemy już, że Nothing Phone (2) będzie "bardziej premium". Tylko co to dokładnie oznacza.

Premium. To słowo pojawia się w praktycznie wszystkich oficjalnych zapowiedziach Nothing Phone'a (2). Producent zdążył już zapowiedzieć, że mowa m.in. o ulepszonej specyfikacji.

A jest co ulepszać, gdyż Nothing Phone (1) napędzany jest przez średniopółkowego Snapdragona 778G+. Nie jest tym samym najwydajniejszym smartfonem świata, ale dzięki temu jego cena startowa została ustalona na rozsądnym poziomie 2299 zł. Dziś model ten można kupić za mniej niż 2000 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skoro "dwójka" ma być "bardziej premium", to co z jej ceną? Firma przybywa z uspokajającymi wieściami.

Nothing Phone (2) ma mieć mocniejszą specyfikację, ale pozostać "przystepny"

Carl Pei oficjalnie ogłosił, że Nothing Phone (2) będzie napędzany przez Snapdragona 8+ Gen 1, czyli topowy układ z ubiegłego roku. Dlaczego nie zdecydowano się na najnowszy i najmocniejszy czip Qualcomma?

"Wybór Snapdragona 8+ Gen 1 gwarantuje, że Phone (2) pozostanie przystępny, zapewniając jednocześnie znacznie lepsze wrażenia w porównaniu z Phone'em (1)" - tłumaczy Pei.

Raczej nie łudziłbym się, że cena pozostanie nietknięta, ale dobrze wiedzieć, że Nothing - mimo chęci wprowadzenia na rynek czegoś mocniejszego - nie celuje w sufit. POCO F5 Pro udowadnia, że ze Snapdragonem 8+ Gen 1 można utrzymać się poniżej 3000 zł, choć oczywiście ostateczna cena zależeć będzie od tego, czy w parze z lepszym czipem nie pójdzie np. także znacznie lepszy aparat.

Jednocześnie Pei podkreśla, że Nothing Phone (2) otwiera aplikacje dwukrotnie szybciej niż poprzednik, więc zastrzyk mocy będzie odczuwalny. Premiera ma się odbyć latem.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)