Jest afera. iPhone ma tendencję do tracenia koloru

Odbarwiona rama iPhone'a 12
Odbarwiona rama iPhone'a 12
Źródło zdjęć: © Svetapple.sk
Miron Nurski

16.03.2021 15:25, aktual.: 16.03.2021 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dokładna przyczyna problemów pozostaje niejasna, choć nie brakuje spekulacji.

Serwis Svetapple udostępnił zdjęcia redakcyjnego iPhone'a 12 w kolorze czerwonym, który ok. 4 miesiące po zakupie ma widoczne odbarwienia na aluminiowej ramie.

Szybko wyszło na jaw, że odbarwiony iPhone 12 nie jest odosobnionym przypadkiem

Podobny problem odnotowali także inni użytkownicy iPhone'a 12, a także 11 oraz SE drugiej generacji.

Najwięcej zgłoszeń zdaje się dotyczyć koloru czerwonego, ale nie brakuje przypadków związanych z wersjami czarnymi oraz zielonymi.

Phone Arena przeprowadziła ankietę i zapytała swoich czytelników, czy ich iPhone'y mają widoczne odbarwienia. W chwili pisania tego tekstu problem potwierdziło 47 proc. osób, z czego 1/3 używa wersji czerwonych.

Co może być przyczyną tego, że iPhone traci kolor?

Wielu użytkowników zaznacza, że używało swoich smartfonów w pokrowcu, chcąc wykluczyć kontakt ze skórą lub kieszenią spodni jako przyczynę problemu.

Pojawiło się więc podejrzenie, że to etui powoduje lub przyspiesza odbarwianie się obudowy. Zwłaszcza że wspólnym mianownikiem zdają się być pokrowce przezroczyste.

Mówi się, że obudowa może odbarwiać się wskutek działania światła ultrafioletowego. Teorię tę ma uwiarygadniać to, że wiele zgłoszeń dotyczy wariantów (PRODUCT)RED, a czerwony pigment jest najbardziej podatny na promieniowanie UV.

Apple obniżył standardy?

W czerwcu 2010 roku Apple zaprezentował iPhone'a 4, który miał być dostępny w wersji czarnej oraz białej. Rynkowa premiera tej drugiej była wielokrotnie przekładana i ostatecznie trafiła do sprzedaży z ponad 10-miesięcznym opóźnieniem.

Oficjalną przyczyną poślizgu były problemy produkcyjne i chęć zapewnienia najwyższych standardów jakościowych. - By przygotować białą wersję urządzenia, musieliśmy sprawdzić, jak użyte materiały sprawdzą się po dłuższym okresie użytkowania - tłumaczył wtedy Phil Schiller, ówczesny szef marketingu Apple'a.

Czyżby tym razem podobnej troski o użyte barwniki zabrakło? Czekamy na komentarz Apple'a.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)