Jeżyny rosną nawet zimą - London z BBX-em na horyzoncie?

Jeżyny rosną nawet zimą - London z BBX‑em na horyzoncie?

BlackBerry London (fot. The Verge)
BlackBerry London (fot. The Verge)
Kamil Homziak
15.11.2011 09:00, aktualizacja: 15.11.2011 10:00

Kilka dni temu Mateusz pisał o wielkich nadziejach związanych z pierwszym smartfonem BlackBerry z systemem BBX. Właśnie pojawiły się jego pierwsze zdjęcia oraz garść danych technicznych. Czy rzeczywiście jest tak dobrze?

Kilka dni temu Mateusz pisał o wielkich nadziejach związanych z pierwszym smartfonem BlackBerry z systemem BBX. Właśnie pojawiły się jego pierwsze zdjęcia oraz garść danych technicznych. Czy rzeczywiście jest tak dobrze?

W porównaniu z typowymi smartfonami BlackBerry różnice są znaczące. Brakuje charakterystycznej klawiatury QWERTY i trackpointu, a praktycznie całą powierzchnię modelu określanego jako London zajmuje duży ekran dotykowy. Niestety, nieznana jest jego przekątna ani rozdzielczość. Dość szeroka pozostała ramka dookoła ekranu, która podobnie jak w PlayBooku będzie zapewne wykorzystywana do dodatkowych gestów.

Z wyglądu telefon przypomina przedstawiony niedawno model 9980, przygotowany we współpracy z Porsche Design. Ma on być cieńszy od iPhone'a 4, co oznaczałoby grubość poniżej 9,3 mm. Szerokość i wysokość będą zbliżone do Samsunga Galaxy S II (czy to oznacza zastosowanie ekranu o przekątnej około 4 cala?).

A co w środku? Jest co najmniej nieźle: dwurdzeniowiec produkcji Texas Instruments o zegarze 1,5 GHz, 1 GB RAM-u, 16 GB wbudowanej pamięci oraz aparat 8 Mpix i kamerka do wideorozmów 2 Mpix. Co prawda benchmarków na razie brak, ale widać wyraźnie, że borykający się ostatnio z problemami Research in Motion chce dołączyć do czołówki pod względem wydajności.

Na zamieszczonym przez The Verge zdjęciu widoczny jest też interfejs systemu operacyjnego, który przypomina nieco ten z tabletu PlayBook. Inne, milsze dla oka są natomiast ikonki. Według informatorów serwisu prezentowany egzemplarz nie był jednak wyposażony w działający system, więc to, co widać na ekranie, to tylko statyczny obraz. To akurat nie dziwi, ponieważ premiery BBX można spodziewać się dopiero w pierwszej połowie 2012 roku.

Możliwe też, że London to prototyp, który nigdy nie pojawi się w sprzedaży detalicznej. Mimo to z uwagi na jakość zdjęcia czy źródło pochodzenia informacji taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny. Mówi się także, że London to po prostu kryptonim Colta, który miał być pierwszym smartfonem z BBX-em. Na wyjaśnienie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ponieważ premiera planowana jest, według różnych źródeł, pomiędzy czerwcem a wrześniem 2012.

[aktualizacja]

Czy niezła specyfikacja techniczna oraz nowy system operacyjny BBX OS, łączący zalety BlackBerry i QNX to połączenie, które sprawi, że klienci chętnie sięgną po London? Nawet jeśli, to niestety i tak będą mogli to zrobić nie wcześniej niż przed trzecim kwartałem 2012 roku. Do informacji na temat możliwej premiery nowego Blackberry dotarł serwis BGR.com.

Źródło: The VergeBGR.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)