Już wkrótce premiery Mango oraz Nokii z Windows Phone

Już wkrótce premiery Mango oraz Nokii z Windows Phone

Nokia Sea Ray | fot. pocketnow.com
Nokia Sea Ray | fot. pocketnow.com
Bartosz Dul
14.09.2011 12:00, aktualizacja: 14.09.2011 14:00

Dobre wieści dla wszystkich, którzy czekają nową wersję systemu operacyjnego Windows Phone i pierwszy model smartfona fińskiego producenta z WP7. Wiemy, kiedy dokładnie nastąpi ich premiera!

Wczoraj pisaliśmy, że Nokia Sea Ray - pierwszy smartfon Nokii z Windows Phone - pojawi się dopiero na początku 2012 roku. MobileTechWorld podaje, że ta data dotyczy rynku amerykańskiego i australijskiego. Do sześciu krajów Europy fiński smartfon z Windowsem ma trafić już w połowie października, nie wiadomo czy do tej grupy należy też Polska.

Nokia | Twitter
Nokia | Twitter

Dziś tę informację częściowo potwierdziła sama Nokia na Twitterze.

Windows Phone
Windows Phone

Dużo wcześniej, bo już za dwa dni, prawdopodobnie odbędzie się  oficjalna prezentacja najnowszej wersji Windows Phone - Mango. W Tajwanie 16 września odbędzie się konferencja Microsoft TechDays Taiwan 2011 i możliwe, że to właśnie na tej imprezie światło dzienne ujrzy Mango.

Nie wiadomo, czy użytkownikom zostanie udostępniony update poprzez Zune, czy będą musieli udać się do wybranych sklepów, gdzie aktualizacja zostanie wgrana przez obsługę. Z uwagi na dopiero rozwijającą się sytuację z Windows Phone w Tajwanie obie możliwości są wysoce prawdopodobne.

HTC Trophy
HTC Trophy

Australijski operator Vodafone poinformował na swoim blogu, że zakończył właśnie testy nowego oprogramowania dla HTC Trophy. Miejmy nadzieję, że operatorzy europejscy równie intensywnie je testują i niedługo po oficjalnym ogłoszeniu Mango, nowa odsłona Windows Phone zostanie udostępniona użytkownikom smartfonów z WP7.

Trzeba przyznać, że szum medialny jaki Microsoft wytwarza wokół swoich urządzeń i oprogramowania jest całkiem spory. Wczoraj cały świat skierował wzrok na Windows 8, który zrobił na uczestnikach konferencji Microsoft BUILD (i nie tylko na nich) pozytywne wrażenie.

Myślę, że gigant z Redmond jeszcze może dużo zmienić na rynku technologii mobilnych i najbliższe miesiące pokażą, czy miałem rację. Zapewne skorzystają na tym zamieszaniu konsumenci, którzy którzy zyskają większy wybór różniących się od siebie urządzeń i systemów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)