Kiedy pojawi się obsługa Orange Cash w topowych Lumiach?

Kiedy pojawi się obsługa Orange Cash w topowych Lumiach?

Nokia Lumia 920
Nokia Lumia 920
Mateusz Żołyniak
07.06.2013 10:03, aktualizacja: 07.06.2013 12:03

Było o nawigacji w Lumiach. Teraz czas na mobilne płatności, a konkretnie Orange Cash i jej kompatybilność z nowymi telefonami Nokii.

Było o nawigacji w Lumiach. Teraz czas na mobilne płatności, a konkretnie Orange Cash i jej kompatybilność z nowymi telefonami Nokii.

Orange Cash to usługa płatności zbliżeniowych, o której szczegółowo pisaliśmy w tym artykule. Przypomnę tylko, że dostępna jest ona na naszym rynku już od października zeszłego roku i że za jej pomocą można dokonywać płatności w systemie MasterCard PayPass z wykorzystaniem karty mBank MasterCard Orange Cash. Oczywiście usługa Orange nie musi zainteresować każdego, tym bardziej że dostępna jest dla wybranych telefonów z NFC (których wybór jest coraz większy).

[solr id="komorkomania-pl-161314" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3625,nokia-asha-301-bedzie-ciezko-pierwsze-wrazenia" _mphoto="p6060461-222x168-4eb6c067b4e84c0.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3901[/block]

Co ciekawe, obecnie mogą jej używać użytkownicy HTC One i Galaxy S4, które zadebiutowały stosunkowo niedawno, a na liście kompatybilnych urządzeń wciąż brakuje topowych Lumii. To o tyle dziwne, że niedawno na liście pojawiła się (dopiero wchodząca do sprzedaży) Lumia 720, na co uwagę zwrócił jeden z naszych czytelników (Roman). Postanowiłem więc u źródła sprawdzić, co stało się z Lumią 820 i 920, czyli smartfonami z systemem Windows Phone 8, reklamowanymi jako idealne do obsługi płatności zbliżeniowych.

Z pomocą przyszedł Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, który wyjaśnił, że firma pracuje nad rozszerzeniem listy obsługiwanych urządzeń z WP8.

Spośród telefonów z systemem WP8 z usługi Orange Cash mogą na razie korzystać posiadacze Nokii Lumia 720, która różni się wykorzystywaną w niej wersją oprogramowania NFC. We współpracy z Nokią przygotowujemy obecnie aktualizację, która poprawi działanie usługi Orange Cash na Nokii Lumia 720 oraz umożliwi korzystanie z niej także na telefonach Nokia Lumia 920 i 820.

Wojtek zdradził również przybliżony czas wprowadzenia update'u:

Planujemy udostępnić ją w lipcu 2013. Wprowadzenie aktualizacji oznacza również, że zapowiadane nowe modele Lumia z WP8, a być może także telefony WP8 innych producentów, będą miały fabrycznie zainstalowaną obsługę Orange Cash.

Można oczekiwać, że wkrótce Orange Cash będzie w pełni sprzężone z Wallet Hub - być może pozwoli to na dokonywanie szybkich płatności lub działanie usługi w tle (bez włączonej aplikacji). Cieszy też, że pomarańczowy operator nie zapomina o urządzeniach innych producentów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)