Koronawirus jednak nie wpłynie na produkcję iPhone'ów? Foxconn uspokaja

Koronawirus jednak nie wpłynie na produkcję iPhone'ów? Foxconn uspokaja
Patryk Korzeniecki

29.01.2020 17:13, aktual.: 29.01.2020 18:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Istniała obawa, że Apple będzie musiał zmienić swoje plany z powodu epidemii w Chinach. Główny podwykonawca informuje, że produkcja telefonów będzie jednak przebiegać zgodnie z planem.

Niedawno pisałem o tym, że epidemia koronawirusa może pokrzyżować plany Apple. Foxconn, który odpowiada za produkcję iPhone'ów dementuje te doniesienia.

Apple jednak zwiększy produkcję

Apple planował zwiększyć od lutego liczbę wytwarzanych telefonów o 10 proc.. Istniała obawa, że koronawirus szerzący się w Chinach może wpłynąć na plany produkcyjne firmy z Cupertino. Reuters informuje, że Foxconn i inni partnerzy Apple nie planują mimo wszystko zmniejszenia swoich mocy przerobowych.

Epidemia wybuchła w Wuhan - właśnie tam, gdzie omawiany Foxconn ma dużą fabrykę. W tej chwili Chińczycy obchodzą Chiński Nowy Rok. Normalnie powinien trwać do 30 stycznia, jednak zostanie przedłużony do 2 lutego ze względu na napiętą sytuację epidemiologiczną. Pracownicy nie wrócą wcześniej do pracy.

Koronawirus nie wpłynie na plany Apple
Koronawirus nie wpłynie na plany Apple

Tim Cook zapewnił źródło, że trzyma rękę na pulsie i monitoruje to, co dzieje się w Chinach.

Przypomnę, że Apple w 2020 roku planuje wypuścić tańszego iPhone'a 9. Wygląda na to, że jego produkcja pójdzie zgodnie z planem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)