Kupiłeś Google Pixel 4? Uważaj na simlocka

Kupiłeś Google Pixel 4? Uważaj na simlocka

wk1003mike / Shutterstock.com
wk1003mike / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
31.12.2019 14:03, aktualizacja: 31.12.2019 15:03

Część Pixeli 4 przychodzi z fabrycznym simlockiem. Google nie ogarnia problemu.

Słychać było o różnych problemach z Pixelami, np. o wadliwych ekranach czy problematycznych aparatach. Jak to mówi przysłowie: "Jak nie urok, to... przemarsz wojsk". Jak się okazuje, Pixele znowu robią problemy.

Uruchamiasz Pixela i... nie możesz z niego korzystać

Część osób zamawiających telefon z oficjalnego sklepu Google Store dostawała Pixela 4 ze sporym problemem. Po włożeniu karty SIM do telefonu na ekranie wyświetlał się monit o nieobsługiwanej karty SIM.

Urządzenie doradzało skontaktowanie się z firmą Xfinity mobile w celu odblokowania. Problem jest taki, że nikt nie zamawiał zablokowanego smartfona.

Google nie potrafi rozwiązać problemu

Dalsze perypetie użytkowników przypominają komedię. Serwis Phone Arena donosi, że użytkownik MrStone przekonał się o problemie na własnej skórze. Postanowił skontaktować się z Google'em. Firma zdecydowała się przysłać drugi egzemplarz... też z simlockiem. Kurtyna.

Google Pixel 4 (Vantage_DS / Shutterstock.com)
Google Pixel 4 (Vantage_DS / Shutterstock.com)

Okazuje się, że MrStone nie jest jedyny. Phone Arena donosi o jeszcze jednym przypadku.

Zastanawia mnie to, jak mogło dojść do tak fatalnej pomyłki. Ciekawe co musiało się stać, że użytkownicy dostawali telefony z simlockiem. Odpowiedź może być intrygująca, ktoś z Was ma jakiś pomysł?

Pociągnijmy wątek dalej. Okej, producent wysłał złe telefony, zdarza się. Jak z kolei doszło do tego, że w ramach wymiany ludzie znowu dostawali zablokowany smartfon, i to z tym samym simlockiem? Tego już totalnie nie ogarniam.

Ile błędów i pomyłek doprowadziło do tej sytuacji, to wie chyba tylko sam Google...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)