Kyocera pokazała smartfona z panelami słonecznymi. Znowu...

Kyocera pokazała smartfona z panelami słonecznymi. Znowu...

panel słoneczny
panel słoneczny
Źródło zdjęć: © shutterstock
Konrad Błaszak
23.02.2016 10:05, aktualizacja: 24.02.2016 13:46

Krótki czas pracy smartfonów na baterii to problem, który istnieje niemal od zawsze i nie zanosi się na to, że wkrótce zostanie on rozwiązany. Japończycy z firmy Kyocera sądzą jednak, że zastosowanie paneli słonecznych może pomóc w wydłużeniu czasu pracy urządzeń mobilnych.

Kyocera to jest japońska firma, która wielu z was może kojarzyć się z wytrzymałymi lub dość dziwnymi urządzeniami. Do pierwszej grupy bez wątpienia zaliczają się takie telefony, jak DuraScout E6782 czy DuraXE (model z klapką). Oprócz nich Japończycy pokazali też model Digno Rafre, którego największą zaletą jest to, że można go myć w płynie do naczyń. Firma myśli również o innych typach produktów, a wśród nich są telefony wyposażone w panele solarne.

Panelami słonecznymi

W ubiegłym roku na targach MWC w Barcelonie, Kyocera pokazała prototyp takiego smartfona. Japończycy chwalili się wtedy, że 10 minutach ładowania na słońcu zapewnia zastrzyk energii, który umożliwi 2 minuty rozmów. Teraz - jak informuje Engadget - Japończycy zaprezentowali nowego smartfona z panelami solarnymi, ale tym razem jest to bardziej zaawansowana konstrukcja. Tak prezentuje się na zdjęciach:

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Kyocera zapewnia, że aby dzwonić przez minutę z tego smartfona, wystarczy przez 3 min potrzymać go na słońcu. Firma stworzyła też specjalną aplikację, która ma pokazywać warunki do ładowania za pomocą światła. Sprzęt ma 5-calowy ekran, pod którym znajdują się panele słoneczne. Technologię tę opracowała francuska firma Sunpartner Technologies. Z budową takiego panelu bliżej zapoznacie się z materiału wideo Wysips Crystal.

Panele słoneczne to świetny pomysł...

... ale nie nowy. Sama Kyocera już rok temu pokazała projekt takiego urządzenia, ale nadal nie trafiło ono do sprzedaży. Poza tym już dawno temu można było przeczytać, że nad wykorzystaniem energii słonecznej pracuje chociażby Arman Ahnood, Uniwersytet Stanowy Michigan czy Apple. Warto przypomnieć, że Polka, Olga Malinkiewicz pracuje nad specjalnym tuszem, który działa jak panele słoneczne i świetnie nadawałby się do smartfonów.

Na rynku nie brakuje też tańszych modeli z panelami słonecznymi czy ładowarek solarnych, ale rozwiązania te nie gwarantują najwyższej wydajności. Na wprowadzenie paneli słonecznych na stałe do smartfonów, trzeba będzie więc zapewne jeszcze poczekać. Cieszy jednak, że dzięki pracom takich firm, jak Kyocera, być może już wkrótce podczas wypadku na plażę telefon będzie się ładował, a nie tylko tracił energię.

Śledź autora na Facebooku: Konrad Błaszak

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)