Legendarny Pac-Man do pobrania za darmo!

Legendarny Pac-Man do pobrania za darmo!
09.01.2014 18:50
Legendarny Pac-Man do pobrania za darmo!
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Czy gra z 1980 roku może przykuwać do ekranu smartfona lub tabletu w 2014 roku? Oczywiście że tak! Niektóre tytuły jak Tetris czy Pac-Man właśnie mają ponadczasową grywalność. Odsłona dla urządzeń Apple pojawiła się w App Store w maju 2011 roku, ale dopiero dzisiaj została zaoferowana graczom zupełnie za darmo.

Oczywiście nie należy wierzyć w wielką hojność Capcomu. Producent zaktualizował bowiem aplikację kilka dni przed Bożym Narodzeniem, przygotowując grę do modelu freemium. Spodziewajcie się zatem dużej dawki reklam oraz systemu mikrotransakcji.

Co najważniejsze jednak, zupełnie za darmo dostępna jest klasyczna wersja Pac-Mana, którą pokochał świat ponad 34 lata temu. Dodatkowe osiem plansz można nabyć za prawdziwe pieniądze, jednak to tryb classic powinien przykuć najbardziej waszą uwagę. Pozostałe plansze różnią się od siebie nieco układem oraz liczbą startowych duszków.

412076750504526758

Dla tych którzy nie znają Pac-Mana kilka słów wyjaśnienia na temat zasad. Kierujemy żółtą kulką (tytułowy Pac-Man) w labiryncie pełnym białych kulek. Warunkiem przejścia do następnego levelu jest zjedzenie każdej kulki na planszy. Podczas gry musimy unikać czterech duszków (różowego - Pinky, błękitnego - Inky, czerwonego - Blinky i pomarańczowego - Clyde), które poruszają się w losowych kierunkach po całej planszy. Trafienie na duszka oznacza utratę jednego życia.

Na każdej planszy znajdują się duże kulki, które na krótką chwile odstraszają przeciwników i pozwalają na ich zjedzenie. Połkniecie ducha przysparza nam dodatkowych punktów, a im więcej duszków zjemy, tym większa jest premia punktowa. Na planszy pojawiają się także owoce za zjedzenie których przyznawane są dodatkowe punkty. Na ekranie znajduje się też specjalny tunel, który łączy dwa brzegi planszy. Duchy również mogą korzystać z tunelu, lecz poruszają się w nim prawie dwukrotnie wolniej, co daje naszemu bohaterowi lekką przewagę.

412076750504723366

Sterowanie odbywa się w dwojaki sposób. Możemy zdecydować się na gesty lub na wirtualną gałkę. Zdecydowanie polecam pierwsze rozwiązanie, które w moim odczuciu okazało się być bardziej dokładne. Co ważne, gracz może zdecydować o czułości dotykowego sterowania, wiec każdy powinien znaleźć odpowiednie ustawienie dla siebie.

Mało kto wie, ale Pac-Man może pochwalić się rekordem świata którego nie można pobić, gdyż stanowi maksymalną liczbę osiągalnych punktów. W 1999 roku niejaki Billy Mitchel zdobył 3,333,360 punktów. Podczas bicia rekordu Pac-Man zjadł wszystkie kulki, specjalne kulki, wszystkie przestraszone duszki i premie w postaci owoców. Gracz nie stracił przy tym ani jednego życia! Pobierzcie grę z App Store i pochwalcie się swoim rekordem w komentarzu pod wpisem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)