Koniec marki Lenovo ZUK? To bardzo smutna wiadomość

Koniec marki Lenovo ZUK? To bardzo smutna wiadomość

ZUK Z2
ZUK Z2
Miron Nurski
27.04.2017 09:04, aktualizacja: 27.04.2017 13:36

ZUK to należąca do Lenovo marka, która dzięki agresywnej polityce cenowej miała rywalizować z Xiaomi, OnePlusem i innymi graczami z Państwa Środka. Wygląda na to, że jej dni są policzone.

ZUK 3 się nie pojawi?

O uśmierceniu marki ZUK donosi Pan Jiutang - znany w branży analityk, który nieraz udowodnił, że jest dobrze zorientowany, co się dzieje w Chinach. Zbliżający się koniec ma być równoznaczny z tym, że nie ujrzymy następcy zaprezentowanego niemal rok temu modelu ZUK-a Z2.

Informacja ta nie powinna być zresztą wielkim zaskoczeniem, bo nie od dziś wiadomo, że chiński gigant ma problem z utrzymaniem trzech marek smartfonów. Oprócz ZUK-a, smartfony wydawane są bowiem także pod brandami Lenovo oraz Lenovo Moto/Motorola. Mówi się nawet, że w niedalekiej przyszłości wszystkie telefony tejże firmy mogą być wypuszczane z logo Motoroli.

Wielka szkoda

Istnieją szanse na to, że także "duchowi następcy" ZUK-ów zostaną wypuszczeni pod brandem Motoroli lub Lenovo. Wątpliwe, by Lenovo razem z marką uśmierciło także rozwijaną od dwóch lat nakładkę na Androida ZUI, która ma wielu zwolenników.

Obraz

Jeśli tak się stanie, może to oznaczać pożegnanie największej zalety ZUK-ów - niskich cen. Dość wspomnieć, że model ZUK Z2 - który pod względem wyposażenia niewiele odstaje od Galaxy S7, LG G5, HTC 10, Xperii XZ czy OnePlusa 3 - można obecnie kupić za mniej niż 700 złotych. Nie ma szans, by Lenovo czy Moto zjechało z cenami do tak niskiego poziomu.

To może być ostatni dzwonek, by kupić telefon tej marki

ZUK-i nie są oficjalnie dostępne w Polsce, ale bez większego trudu można je znaleźć w chińskich sklepach, które oferują wysyłkę do naszego kraju. Dotychczas pojawiło się czterech reprezentantów tej marki: ZUK Z1, ZUK Z2, ZUK Z2 Pro oraz ZUK Edge. Jak wspomniałem wcześniej, w szczególności ZUK Z2 wypada bardzo korzystnie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)