LG Folder 2 oficjalnie. Koreańczycy wciąż wierzą w klapki

LG Folder 2 oficjalnie. Koreańczycy wciąż wierzą w klapki
Miron Nurski

14.04.2020 14:41, aktual.: 14.04.2020 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG Folder 2 to jak powrót do przeszłości. Zarówno pod względem wzornictwa, jak i wyposażenia.

Wyjąwszy futurystyczne konstrukcje ze składanymi ekranami pokroju Samsunga Galaxy Z Flip czy Motoroli razr, telefony z klapką to trend niemalże martwy. Niemalże, bo kilku producentów - na czele z LG - wciąż widzi na tym polu wartą wypełnienia niszę.

LG Folder 2 ma dwa ekrany i klawiaturę alfanumeryczną

Wyświetlacz główny znajduje się wewnątrz złożonej konstrukcji. Ma 2,8-calową przekątną i rozdzielczość 320 x 240, co przekłada się na bardzo skromne zagęszczenie 143 pikseli na cal.

Obraz

Dodatkowy ekranik ma przekątną 0,9 cala i ulokowany jest na zewnętrznej stronie obudowy. To panel monochromatyczny, który służy wyłącznie do wyświetlania podstawowych informacji jak godzina czy powiadomienia.

Całość dopełnia fizyczna klawiatura alfanumeryczna.

LG zastosowało niekonwencjonalne przyciski funkcyjne

Klawisz SOS wylądował tuż przy aparacie. Po jego trzykrotnym kliknięciu telefon nawiązuje połączenie z wybranym wcześniej numerem oraz wysyła na niego sms-a z lokalizacją. Widać więc wyraźnie, że LG Folder 2 to telefon skierowany przede wszystkim do seniorów.

Obraz

Drugi ponadprogramowy przycisk znajduje się na klawiaturze. Odpowiada on za aktywację asystenta głosowego lub funkcję nagrywania, przy czym są to rozwiązania skrojone pod rynek koreański i uzależnione od operatora.

LG Folder 2 ma bardzo skromną specyfikację

Ważący raptem 127 gramów telefon skrywa:

  • 2,8-calowy ekran LCD o rozdzielczości 320 x 240 (143 ppi);
  • Snapdragona 210;
  • 1 GB pamięci RAM;
  • 8 GB pamięci wewnętrznej;
  • moduł Bluetooth;
  • modem 4G;
  • radio FM;
  • baterię 1470 mAh.

Przypomnę, że Snapdragon 210 miał swoją premierę w 2014 roku, a już wtedy skierowany był do urządzeń z najniższej półki cenowej. Niemniej LG Folder 2 nie jest nawet smartfonem, lecz zwykłą komórką, więc do podstawowych zastosowań mocy powinno mu wystarczyć.

LG Folder 2: cena. Na dostępność w Polsce raczej bym nie liczył

Telefon zadebiutował w Korei Południowej, gdzie wyceniono go na 198 000 wonów, czyli równowartość 680 zł. Zdaje się to być wysoką kwotą jak na tego typu urządzenie. Za takie pieniądze można dziś kupić przyzwoity, nowocześnie wyglądający smartfon.

Raczej nie będzie to jednak zmartwienie Polaków, bo są małe szanse na to, by LG Folder 2 opuścił rodzimy rynek producenta. Po premierze LG Wine Smart w 2015 roku Koreańczycy odpuścili sobie sprowadzanie klapek do naszej części świata.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)