LG G Flex 2 wycieka chwilę przed premierą. Świetna specyfikacja i zakrzywiona obudowa

Ups. Chyba ktoś ukradł szoł LG. Niedługo przed oficjalną premierą LG G Flex 2 w sieci pojawiły się notka prasowa oraz zdjęcia. Przeciek jest dość wiarygodny, więc o urządzeniu wiemy prawdopodobnie niemal wszystko.

LG G Flex 2 wycieka chwilę przed premierą. Świetna specyfikacja i zakrzywiona obudowa
Jan Blinstrub

Nie jesteśmy szczególnie krytyczni wobec tego, co wciskają nam działy marketingu. Łykamy jak młode pelikany bajeczki ze spotów reklamowych równocześnie utrzymując, że jesteśmy świadomymi konsumentami i wybieramy mądrze. Niemniej jednak nie daliśmy sobie wkręcić, że świat stanie się lepszy, jeśli kupimy telefony z zagiętymi obudowami. A jednak LG się nie poddaje.

Gdy na rynek wchodził G Flex producent nie próbował ukrywać, że był on eksperymentem. Jeśli jednak lada moment ma pojawić się następca, trzeba przyjąć, że tym razem liczy na zrealizowanie jakiegoś celu sprzedażowego. O ile nadal wątpię, by ktokolwiek dał się przekonać do wygiętej –sztuka dla sztuki – obudowy, o tyle inne cechy Flexa 2 sprawiają, że może być to całkiem interesujący smartfon.

Topowa specyfikacja

G Flex miał 6-calowy ekran o rozdzielczości HD. G Flex 2 ma 5,5-calową matrycę P-OLED o rozdzielczości FullHD. Taki rozmiar i rozdzielczość z perspektywy potencjalnego klienta są bardziej racjonalne. Oby poprawiona została także jakość obrazu.

Sercem urządzenia jest 64-bitowy, 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 810 z układem graficznym Adreno 430. LG G Flex 2 ma 2GB pamięci RAM oraz 16 lub 32GB pamięci dla użytkownika z opcją rozszerzenia kartami microSD. Wykorzystuje Androida 5.0 z nakładką LG.

Tylny aparat ma 13Mpix matrycę, optyczną stabilizację obrazu oraz laserowy autofokus. Jest to więc najprawdopodobniej ta sama jednostka, co w LG G3. Jeśli tak, Flex 2 będzie robić bardzo dobre zdjęcia.

Bateria G Flex 2 ma 3000mAh pojemności i będzie można naładować ją do 50% w 40 min. Podobne ogniwo było w LG G3 i G2. Biorąc pod uwagę zastosowany układ oraz technologię, w której zrobiony jest ekran i jego rozdzielczość, spodziewam się, że czas pracy będzie bliższy modelowi G2 niż G3 (oby tak było).

Obudowa ma 149 mm wysokości, 75,3 szerokości i od 7,1 do 9,4 grubości. Smartfon waży 152 gramy.

Bez rys w 10 sekund

Specyfikacja Flexa jest topowa, ale urządzenie wyróżnia się oczywiście nie podzespołami a właściwościami obudowy. Jest ona nie tylko zagięta, ale także pokryta samoregenerującą się powłoką. To ciekawa właściwość i rzeczywiście działa, jeśli rysy nie są zbyt głębokie. G Flex potrzebował ok. minuty, żeby porysowania przestały być widoczne, G Flex 2 ma robić to samo w ok. 10 sekund. Mam nadzieję, że projektanci zabrali się także za materiały i spasowanie elementów: pierwszy G Flex po kilkunastu dniach użytkownia zaczynał dość irytująco trzeszczeć.

Bryła LG G Flex 2 jest trochę podobna do LG G3. Zdjęcia które wyciekły niestety nie pokazują, jak urządzenie wygląda z tyłu, ale front wygląda dokładnie tak, jak można było się spodziewać: w większości jest zajęty przez ekran o wąskich ramkach.

Cena i dostępność

W Korei LG G Flex 2 trafi do sprzedaży pod koniec stycznia. Niedługo później ma pojawić się w innych krajach. W notce która wyciekła brakuje tylko informacji o cenie. Poprzednik był bardzo drogi. Jeśli ten będzie rozsądniej wyceniony – kto wie – może Flex znajdzie nabywców poza środowiskiem ultranerdów.

Źródło: Tbreak

Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)