LG G5 - są już pierwsze wieści na temat specyfikacji

LG G4
LG G4
Źródło zdjęć: © LG
Konrad Błaszak

23.09.2015 14:45, aktual.: 23.09.2015 16:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG G4 to bez wątpienia jeden z ciekawszych topowych smartfonów na rynku. Ma on świetny aparat oraz wysoką wydajność. Według nowych przecieków jego następca w tych dwóch elementach będzie jeszcze lepszy

Przez długi czas o LG nie mówiło się wiele i tylko pojedyncze plotki czy premiery słabszych produktów przerywały tę ciszę. Ostatnie dni to diametralna zmiana sytuacji, ponieważ niemal codziennie pojawiają się nowe informacje lub przecieki o koreańskiej firmie. Zaprezentowany 2 dni temu metalowy model Class był tylko przekąską do głównego dania, jakim bez wątpienia będzie premiera, która odbędzie się 1 października. Ciężko jednoznacznie powiedzieć, co zostanie tam pokazane, ponieważ w przeciekach pojawiają się dwa smartfony: V10 z dwoma ekranami oraz G4 Note/Pro. Bez wątpienia najbliższe dni będą bardzo ciekawe, ale to początek przyszłego roku może okazać się dla fanów LG znakomity.

Jak informuje G for Games powołując się na swoje źródła, w pierwszej połowie 2016 roku zostanie pokazany kolejny flagowiec, czyli prawdopodobnie LG G5. Wspomniany serwis podał dwie bardzo ciekawe informacje dotyczące kolejnego flagowca.

Pierwszą z nich jest to, że ma on być napędzany przez Snapdragona 820. Jak wiecie, LG w modelu G4 wykorzystało układ Snapdragon 808, czyli postąpiło bardzo rozsądnie. Mocniejsza 810-tka miała bardzo duże problemy z przegrzewaniem, przez co nie została dobrze przyjęta przez rynek. Oczywiście to wyniki sprzedaży rozsądzą czy to był dobry ruch, ale bez wątpienia Koreańczycy pokazali, że nie moc, a komfort pracy jest dla nich istotniejszy. Nadchodzący topowy procesor nie ma mieć już takich problemów, więc jego wybór jest zarówno rozsądny, jak i dobry wizerunkowo, ponieważ G5 nie odstawałby pod względem wydajności od konkurencji.

Kolejna informacja dotyczy aspektu fotograficznego. Aparat w LG G5 ma wykorzystywać 20-megapikselowy sensor Sony o rozmiarze 1/2 cala, czyli byłaby to znacząca poprawa w stosunku do aktualnego flagowca (16 Mpix, 1/2,6 cala). Najistotniejsze ma być to, że nie mówimy o żadnej z masowo produkowanych matryc Sony, lecz o rozwiązaniu przygotowanym ekskluzywnie dla LG. Dotychczas coś takiego miało miejsce tylko w przypadku Xperii Z5, które jako jedyne na świecie korzystają z nielicencjonowanych nikomu innemu 23-megapikselowych aparatów. Poza tym aparat w G5 będzie prawdopodobnie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu i laserowy autofocus, ale to są jedynie domysły na podstawie obserwacji aktualnych modeli.

Jeśli te informacje się potwierdzą, to szykuje się naprawdę ciekawe urządzenie. Nie wiadomo niestety nic o obudowie i tym czy LG zdecyduje się metal lub szkło, czy może zostanie przy plastiku i skórze. Pozostaje poczekać do premiery, ale możliwe, że już 1 października Koreańczycy zdradzą nieco więcej na temat drogi jaką chcą obrać w najbliższym czasie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)