LG ma zakończyć produkcję smartfonów w Korei Południowej [#wSkrócie]

LG ma zakończyć produkcję smartfonów w Korei Południowej [#wSkrócie]

LG G8 ThinQ
LG G8 ThinQ
Mateusz Żołyniak
25.04.2019 09:48, aktualizacja: 25.04.2019 15:39

Najnowsze raporty wskazują, że LG szukając oszczędności może przenieść produkcję smartfonów z Korei Południowej do Wietnamu. Firma zabrała głos w tej sprawie.

Wpis został zaktualizowany o oficjalne oświadczenie firmy LG Electronics.

Serwis Reuters - powołując się na raport Yonhap News Agency - donosi, że firma LG Electronics zamierza zatrzymać produkcję smartfonów w Korei Południowej. Ma ona zostać przeniesiona do wietnamskiej placówki firmy, co wyraźnie zmniejszyć ma koszt produkcji nowych urządzeń.

Koreańska fabryka odpowiadać ma za od 10 do 20 proc. ogólnej produkcji smartfonów LG, w tym głównie za flagowe urządzenia (np. G8 ThinQ, V50 ThinQ 5G). Teraz jej rolę przejąć ma wietnamski oddział, który jest o wiele tańszy w utrzymaniu. Producent ma też swoje fabryki w Brazylii i Indiach, ale powstają w nich przede wszystkim tańsze modele.

Działania te mają być jednym z elementów nowej strategii, która umożliwi obniżenie strat generowanych przez dział mobilny giganta. Firma do tego systematycznie wycofuje się z nierentownych rynków, ale oczywiście nie ma w planach całkowitego porzucania segmentu smartfonów.

LG potwierdza (i wyjaśnia) zmiany

Przedstawiciele południowokoreańskiego giganta wydali oświadczenie w sprawie przeniesienia produkcji smartfonów. Firma potwierdziła, że odpowiedzialna za to będzie od teraz nie placówka w Pyeongtaek w Korei Południowej, a nowo rozbudowany kampus w Haiphong (Wietnam).

LG G8 ThinQ
LG G8 ThinQ

Relokacja produkcji smartfonów ma być częścią "strategii poprawy biznesu mobilnego i zwiększenia konkurencyjności w rozwijającej się branży". Działająca od 2015 roku fabryka w Haiphong, w którą firma zainwestowała 1,5 mld dol. (ok. 5,8 mld zł), ma idealnie nadawać się do produkcji wysokiej jakości urządzeń.

Dotyczyć ma to nie tylko smartfonów, ale i rozwiązań innych kategorii - od pralek i telewizorów po systemy informacyjno-rozrywkowe. LG dodaje, że większość pracowników z Pyeongtaek zostanie przeniesiona do Changwon w Korei Południowej, aby wspierać szybko rozwijający się biznes AGD.

Przedstawiciele LG Electronics przygotowali do tego krótkie odpowiedzi na najczęściej nasuwające się pytania:

[b]P. Czy to prawda, że ​​LG zaprzestanie produkcji smartfonów w Korei?[/b]

  1. Częścią naszego większego, długoterminowego planu jest dostosowanie strategii produkcji smartfonów do zwiększenia konkurencyjności na zmieniającym się rynku globalnym. Podczas gdy Korea Południowa tradycyjnie była podstawą produkcji dla LG, obecnie istnieje wiele lokalizacji, które mogą wykonać pracę równie dobrze lub z większą wydajnością. Nasza inwestycja w kampusie Haiphong w Wietnamie - który rozpoczął działalność w 2015 r. - jest częścią większej strategii dotyczącej smartfonów.

[b]P. Ile miejsc pracy w Korei będzie miało wpływ?[/b]

  1. Większość naszych pracowników w Pyeongtaek w Korei Południowej otrzyma możliwości rozwoju w naszym kampusie w Changwon, w którym inwestujemy ponad pół miliarda dolarów. Wiele osób pozostanie w Pyeongtaek, aby zajmować się pracami badawczo-rozwojowymi. Ci, którzy zdecydują się przenieść do Changwon, otrzymają od LG wsparcie finansowe i mieszkaniowe.

[b]P. Czy głównym celem tego działania jest obniżenie kosztów, ponieważ spada wartość smartfonów firmy LG?[/b]

  1. Rzeczywisty powód jest taki, że w ramach długoterminowego planu przebudowy i rozszerzenia naszej działalności dotyczącej smartfonów,​​ dokonywane są znaczące inwestycje kapitałowe. Przez lata podnosiliśmy możliwości istniejących zakładów produkcyjnych poza Koreą Południową. Efektem jest poprawa wewnętrznej wydajności, aby stać się bardziej konkurencyjnym na ewoluującym rynku smartfonów.

[b]P. Ile smartfonów będzie produkowanych w Wietnamie?[/b]

  1. W drugiej połowie bieżącego roku w Wietnamie będziemy produkowali ponad 10 milionów smartfonów, od tych ze średniej półki do flagowych.
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)