Oto słuchawki z... automatyczną dezynfekcją. Nowe LG TONE Free wyeliminują 99,9 proc. bakterii

Oto słuchawki z... automatyczną dezynfekcją. Nowe LG TONE Free wyeliminują 99,9 proc. bakterii
Patryk Korzeniecki

26.06.2020 13:30, aktual.: 26.06.2020 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe słuchawki LG oczyszczają się samoistnie z bakterii dzięki promieniowaniu ultrafioletowemu. Odpowiadający za to system UVnano zainstalowano w etui.

Rynek słuchawek dokanałowych jest niezwykle rozbudowany. Mamy słuchawki przewodowe jak i zupełnie bezprzewodowe (TWS). Możemy kupić modele z aktywną redukcją szumów, podwójnym przetwornikiem a nawet... czujnikiem tętna.

LG znalazło kolejną niszę. Firma postanowiła wypełnić ją modelem LG TONE Free HBS-FN6.

LG TONE Free HBS-FN6 nie są zwykłymi słuchawkami bezprzewodowymi

LG w nowych słuchawkach TWS zainstalowało technologię UVnano. Jak sama nazwa mówi, bazuje ona na promieniowaniu ultrafioletowym. Wykorzystują je do dezynfekcji gumek i wewnętrznej siateczki, które umieszczamy w kanale usznym. Proces eliminacji bakterii zachodzi w czasie ładowania.

LG zapewnia, że emitery światła UV zainstalowane w etui są w stanie zlikwidować 99,9 proc. bakterii E.coli i gronkowca złocistego.

Obraz

Oczywistym jest, że ciepłe i wilgotne wnętrze ucha sprzyja namnażaniu się zarazków. Dziwię się, że dopiero teraz ktoś wpadł na zastosowania promieni ultrafioletowych do oczyszczenia słuchawek z namnażających się bakterii. Źródłem takiego pomysłu ze strony LG mogła być jednak pandemia i powszechna dezynfekcja.

LG TONE Free HBS-FN6 oferują także technologię Meridian

LG słuchawkach TONE Free z dezynfekcją zaimplementowało technologię HSP firmy Meridian (Headphone Spatial Processing - przetwarzanie przestrzenne w słuchawkach). Odpowiada ona za klarowne wokale i uprzestrzennienie muzyki imitujące odsłuch na głośnikach.

Obraz

LG TONE Free mają wytrzymać 6 godzin grania bez doładowywania i 18 godzin przy uzupełnianiu energii z etui. Łączą się z telefonami z Androidem i iOS przez Bluetooth 5.0. Obsługują kodeki SBC i AAC, a sterowanie odtwarzaniem odbywa się dotykowo.

Poza tym słuchawki są odporne na zachlapanie (certyfikat IPX4) i obsługują asystentów Google oraz Siri.

LG TONE Free z dezynfekcją pojawią się w Europie

LG TONE Free HBS-FN6 będzie można kupić w lipcu 2020 roku na amerykańskim i europejskim rynku.

Ceny są nieznane. Wiadomo jedynie, że w Korei Południowej wyceniono je na 259 999 wonów (ok. 856 złotych).

Pomysł dezynfekcji słuchawek promieniami UV jest ciekawy, jednak sprzęt elektroniczny możecie też dezynfekować bez udziału promieni UV. Możecie o tym przeczytać w moim artykule dotyczącym czyszczeniu smartfona.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)