LG pokazuje, jak udoskonalić flagowca - wodoodporny Optimus GJ zaprezentowany

Po tym jak Sony na początku roku przedstawiło wodoodporną Xperię Z, lista producentów, którzy zapragnęli mieć w swojej ofercie podobne urządzenie, nieprzerwanie się wydłuża. Teraz dopisało się do niej także LG.

LG Optimus GJ (fot. eprice.com.tw)
LG Optimus GJ (fot. eprice.com.tw)

Po tym jak Sony na początku roku przedstawiło wodoodporną Xperię Z, lista producentów, którzy zapragnęli mieć w swojej ofercie podobne urządzenie, nieprzerwanie się wydłuża. Teraz dopisało się do niej także LG.

Xperia Z bez wątpienia podniosła poprzeczkę pod względem wytrzymałości obudowy. Po premierze każdego kolejnego flagowca pojawiały się narzekania, że nie jest on odporny na wodę i kurz. Taki stan rzeczy najwidoczniej stara się zmienić Samsung, który szykuje się do wprowadzenia na rynek Galaxy S4 Active. No właśnie, stara się.

[solr id="komorkomania-pl-159318" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3736,nec-prezentuje-smartfona-z-procesorem-chlodzonym-woda" _mphoto="nec-medias-x-159318-270x-aa4b361.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3868[/block]

Kilka dni temu Active został uchwycony na wideo, dzięki czemu wyciekła także część jego specyfikacji. Ta - delikatnie mówiąc - nie zachwyca. Gdy pierwsze plotki dotyczące tego urządzenia pojawiły się w sieci, wszyscy spodziewali się, że będzie to ultrawydajny smartfon zamknięty w mocniejszej i bardziej solidnej obudowie. Okazało się jednak, że S-czwórką będzie tylko z nazwy, a sama specyfikacja zostanie mocno okrojona.

Tymczasem firma LG oficjalnie zaprezentowała wczoraj słuchawkę Optimus GJ, której główną zaletą jest certyfikat IPX7, świadczący o tym, że urządzenie można bez obaw zanurzyć na pół godziny w wodzie na głębokość 1 metra. Czym jeszcze charakteryzuje się ten smartfon?

LG Optimus GJ (fot. eprice.com.tw)
LG Optimus GJ (fot. eprice.com.tw)

Na pokładzie Optimusa GJ znalazł się 4,7-calowy ekran TrueHD IPS Plus o rozdzielczości 768 x 1280, czterordzeniowy Snapdragon S4 Pro 1,5 GHz, 2 GB RAM-u, 16 GB wbudowanej pamięci, slot na karty microSD, aparat 13 Mpix, bateria 2280 mAh oraz Android 4.1 Jelly Bean. Brzmi znajomo? Z pewnością tak, bo niemal dokładnie taką samą specyfikację (różnice to większa ilość pamięci i mniejsza bateria) ma flagowiec LG, czyli Optimus G (Swift G). Koreańczycy mogą zatem z czystym sumieniem promować Optimusa GJ jako wodoodporną wersję Optimusa G. Bez żadnych haczyków, ślizgania się na wyrobionej marce i marketingowej ściemy. Da się?

Niestety, są też złe wiadomości. Najnowsze dziecko firmy LG oficjalnie zadebiutuje wyłącznie na rynku tajwańskim; producent na razie nie przewiduje jego dostępności w innych krajach. Szkoda, bo zapowiada się naprawdę świetne urządzenie.

Źródło: ePricePhone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)