LG się postarało. G8X z etui Dual Screen będzie skrojony pod polski rynek

LG się postarało. G8X z etui Dual Screen będzie skrojony pod polski rynek
Źródło zdjęć: © fot. Bolek Breczko
Miron Nurski

06.11.2019 13:31, aktual.: 06.11.2019 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Warszawie odbyła się polska premiera LG G8X z dodatkowym ekranem. Przy okazji producent ujawnił kolejne szczegóły na temat oferty.

LG G8X z etui Dual Screen w standardzie potrafi m.in. wyświetlić niezależnie dwie aplikacje na dwóch wyświetlaczach. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał tego rozwiązania, programiści muszą nieco w swoich apkach pogrzebać. Dzięki temu interfejs jednego programu może zostać chociażby rozbity na dwa ekrany.

Co prawda LG na wybranych rynkach nawiązało współpracę z lokalnymi partnerami (m.in. z twórcami koreańskiej przeglądarki Whale) w celu dostosowania różnych apek do dwóch ekranów, ale totalnie nie spodziewałem się, że podobne kroki zostaną podjęte w Polsce. Tak się jednak stało.

LG G8X Dual Screen będzie współpracował z aplikacjami Polsatu

LG poinformowało, że do dwóch wyświetlaczy dostosowane są już aplikacje ipla oraz Eleven Sports. W przygotowaniu są ponadto zmodyfikowane wersje programów Polsat News i Polsat Sport.

Co to oznacza dla użytkowników? W przypadku apek VOD będzie można na jednym ekranie wyświetlić wideo, a na drugim listę filmów i seriali, co ułatwi wybór kolejnych odcinków.

Obraz
© fot. Bolek Breczko

Apki newsowe zostaną natomiast rozbite na dwie kolumny. Na jednym wyświetlaczu będzie można wyświetlić listę materiałów, a na drugim czytać artykuł lub oglądać wideo.

LG zapowiedziało, że lista kompatybilnych apek będzie w późniejszym czasie rozszerzana.

Brawo, LG!

Od dłuższego czasu LG zdaje się traktować polski rynek po macoszemu. Byłem więc przekonany, że G8X zostanie wrzucony tylko po to, by był, ale nikt nie będzie przywiązywał do niego większej wagi. A tu proszę - widać postaranie.

Przypomnę, że LG G8X z etui Dual Screen dostępny jest ekskluzywnie w sieci Plus (co skądinąd tłumaczy dobór kompatybilnych aplikacji), a w przedsprzedsprzedaży można go zgarnąć w prezencie ze słuchawkami wartymi ok. 1500 zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)