LG Swift 2X bez aktualizacji do Androida Ice Cream Sandwich!

LG Swift 2X P990
LG Swift 2X P990
Mateusz Żołyniak

28.10.2011 17:00, aktual.: 28.10.2011 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niestety, mamy złą wiadomość dla wszystkich użytkowników LG Swift 2X (znanego także jako Optimus 2X). Smartfon ten według zapowiedzi LG nie dostanie najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Czy to pewne?

Niestety, mamy złą wiadomość dla wszystkich użytkowników LG Swift 2X (znanego także jako Optimus 2X). Smartfon ten według zapowiedzi LG nie dostanie najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Czy to pewne?

Wydaje się, że tak, bo informacje pochodzą z oficjalnego fanpage'a LG na Facebooku. Dotyczy to zarówno modeli Optimus/Swift 2X, jak i T-Mobile G2X, który dostępny jest w ofercie amerykańskiego oddziału T-Mobile. Wiadomość ta jest zaskakująca i niestety nie świadczy dobrze o podejściu firmy do klientów...

Jak zapewne większość z Was wie, użytkownicy Swift 2X, czyli pierwszego dwurdzeniowego smartfona na rynku, od dawna korzystają z Androida w wersji... 2.2 Froyo. Mimo obietnicy szybkiej aktualizacji, do tej pory smartfon działa na przestarzałej wersji platformy Google'a i nie wiadomo kiedy pojawi się nowszy 2.3 Gingerbread. Co ciekawe, Pierniczek został udostępniony posiadaczom T-Mobile G2X, ale nie stało za tym LG, a amerykański operator.

W odpowiedzi na pytania wielu użytkowników odnośnie update'u do Androida 2.3 koreańska firma odpowiada, że pojawi się on wkrótce, ale data jego wypuszczenia była wielokrotnie przekładana. Dość dodać, że początkowo aktualizacja miała być wypuszczona w sierpniu, a potem mogliśmy usłyszeć o wrześniu i październiku, który także się już kończy. Teraz dochodzi to tego jeszcze brak Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Jeżeli mam być szczery to dla mnie decyzja ta jest po prostu wyrazem braku szacunku dla użytkowników, którzy kupi ten telefon...

Może to nieco za mocne słowa, ale użytkownicy LG Swift 2X z pewnością mają właśnie takie zdanie. Osobiście bardzo dobrze życzyłem koreańskiej firmy, bo jej nowe produkty, jak: Swift 2X, Swift 3D czy Swift Black to naprawdę dobre smartfony, które mogły spokojnie konkurować z rozwiązaniami HTC czy Samsunga. Przez długie opóźnianie update'u już wiele osób mogło stracić zaufanie do firmy, która aby zaistnieć na rynku powinna dbać o dobre imię marki i większą rozpoznawalność. Skąd mogła wziąć się taka decyzja producenta?

Od jakiegoś czasu widać, że LG nie radzi sobie najlepiej z oprogramowaniem dla nowych modeli i optymalizacją Optimus UI pod Gingerbreada, stąd też kilka razy przesuwano aktualizację. Widać także, że do Swift 2X jest przykładana mniejsza uwaga niż choćby do modelu Swift 3D. Najprawdopodobniej więc, sprzedaż 2X była tak słaba, że firmie nie opłaca się teraz wypuszczać Androida 4.0 dla garstki użytkowników.

Mam nadzieję, że firma aby zachować twarz lub pod przymusem społeczności zmieni swoje stanowisko i jednak rozważy aktualizację Swifta 2X do Androida 4.0. W innym wypadku LG może stracić wielu oddanych użytkowników, cierpliwie czekających na zapowiedziane update'y. LG jako firma, która ma zamiar skupić się tylko na smartfonach musi pamiętać, że w tej grze nie chodzi tylko o dobry sprzęt, ale i późniejsze dbanie o produkt (zapewnienie mu wsparcia software'owego), a wyłożenie większych pieniędzy na aktualizację jest niczym w porównaniu do opinii użytkowników...

Źródło: SlashGear • własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)