LG V30 w Europie niemal pewny. Będzie miał ekran OLED? Oby!

LG V30 w Europie niemal pewny. Będzie miał ekran OLED? Oby!

LG G6
LG G6
Miron Nurski
13.07.2017 15:18, aktualizacja: 13.07.2017 18:13

LG zaprasza na premierę nowego telefonu, którym najprawdopodobniej będzie LG V30. Wiele wskazuje na to, że będzie on miał wyświetlacz OLED.

LG V30 już 31 sierpnia

LG zaczęło rozsyłać grafikę zapowiadającą nowy telefon, którego premiera odbędzie się 31 sierpnia w Berlinie. Dzień przed oficjalnym startem targów IFA 2017.

Zaproszenie na prezentację LG V30
Zaproszenie na prezentację LG V30

W informacji prasowej nie padła nazwa smartfona, ale producent sam sugeruje zwrócić uwagę na odbicie światła, które układa się w literę V. Ciężko o bardziej wymowną sugestię, o jaki telefon chodzi.

To może oznaczać tylko jedno - LG V30 najpewniej pojawi się w Europie

Globalna premiera telefonu odbędzie się w Niemczech. Nie muszę chyba tłumaczyć, jak głupie byłoby to zagranie, gdyby miał on trafić do sprzedaży tylko w Azji i Stanach.

Faryaab Sheikh‏ - były redaktor naczelny serwisu SamMobile.com - twierdzi zresztą, że otrzymał potwierdzenie, że V-trzydziestkę będzie można kupić na starym kontynencie.

Przypomnę tylko, że LG V20 - ku rozczarowaniu wielu osób - do dziś nie wylądował na półkach sklepowych na Starym Kontynencie, a LG V10 pojawił się z wielomiesięcznym opóźnieniem.

LG V30 może mieć ekran OLED

W komunikacie prasowym LG wspomina jedynie, że nowy telefon będzie miał wyświetlacz FullVision o proporcjach 18:9 - podobne do tych, które znamy z LG G6 oraz LG Q6.

Informację o wykorzystaniu panelu OLED także miał otrzymać wspomniany wcześniej Faryaab Sheikh‏. Pokrywa się to zresztą z danymi, do których już w maju dotarł serwis The Investor.

Co ciekawe, z informacji opublikowanych przez wspomniany serwis wynika, że OLED-owa rewolucja obejmie także inne smartfony LG. Następny w kolejce ma być LG G7.

To bardzo dobra wiadomość

Jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, głębię czerni i kontrast, nawet najlepsze panele LCD nie dorównują dobrym OLED-om. Dlatego kolejni przedstawiciele linii Galaxy S oraz Galaxy Note Samsunga co roku zdobywają wyróżnienia za najlepsze wyświetlacze na rynku.

Można ponadto liczyć, że LG V30 - w przeciwieństwie to LG G6 - będzie kompatybilny z platformą wirtualnej rzeczywistości Daydream VR Google'a. Rygorystyczne wymagania sprzętowe, związane m.in. z częstotliwością odświeżania konkretnych barw, spełniają na chwilę obecną tylko OLED-y.

Gogle Daydream View wymagają ekranu OLED
Gogle Daydream View wymagają ekranu OLED

Wysoka jakość obrazu oraz możliwość wsadzenia telefonu do niedrogich (równowartość 330 zł) gogli VR i cieszenia się wysokiej jakości treściami VR to jednak spore atuty. Zwłaszcza że smartfony z serii LG V pozycjonowane są jako multimedialne kombajny.

LG eksperymentowało z ekranami OLED w smartfonach już wcześniej

W 2011 roku pojawił się LG Optimus SOL, czyli średniak z wyświetlaczem AMOLED, który nigdy nie zdobył wielkiego rozgłosu.

W roku 2013 zadebiutował LG G Flex, czyli smartfon z wygiętym ekranem P-OLED, który doczekał się później jednego następcy.

Wyświetlacz G Flexa przyciągał wzrok swoim kształtem, ale jakościowo był niestety kiepski - generowany przez niego obraz był mocno ziarnisty, a statyczne treści zostawiały utrzymujące się przez kilka sekund "duchy".

Jestem jednak przekonany, że LG zdążyło dopracować swoją technologię. Zwłaszcza że firma produkuje przecież bezkonkurencyjne telewizory OLED.

Here's our closest look at the LG V30

Przypomnę tylko, że niedawno pojawiły się pierwsze wizualizacje zdradzające wygląd LG V30. Ma on mieć 6-calowy ekran i być bardzo podobny do G6.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)