LG stawia na sztuczną inteligencję. Oto funkcje nowej wersji V30

LG stawia na sztuczną inteligencję. Oto funkcje nowej wersji V30

LG stawia na sztuczną inteligencję. Oto funkcje nowej wersji V30
Miron Nurski
13.02.2018 11:45, aktualizacja: 15.02.2018 14:56

LG oficjalnie potwierdziło to, o czym mówi się od jakiegoś czasu. Na MWC 2018 zadebiutuje odświeżona wersja LG V30, której oprogramowanie będzie zorientowane na sztucznej inteligencji. Co nowego?

Vision AI, czyli inteligentny aparat

Koreańczycy planują podnieść IQ aparatowi. Głównie za sprawą technologii rozpoznawania obrazów, która ma być wykorzystywana na kilka sposobów.

Dopasowywanie ustawień do konkretnych scen

Nowy LG V30, który może zadebiutować jako LG V30s, ma rozpoznawać obiekty w kadrze i przypisywać je do jednego z predefiniowanych profili: portret, jedzenie, zwierzę, krajobraz, miasto, kwiat oraz wschód i zachód słońca. Dzięki temu oprogramowanie ma lepiej dostosowywać wszystkie ustawienia (ekspozycja, balans bieli, saturacja itp.) oraz rekomendować filtry.

Obraz

Jako przykład firma podaje zdjęcie talerza makaronu. W tym przypadku oprogramowanie ma zastosować cieplejsze barwy, aby danie wyglądało bardziej apetycznie. Do treningu algorytmów firma wykorzystała ponoć 100 milionów różnych zdjęć.

Wiem, wiem - brzmi znajomo. Bardzo podobną funkcję aparatu ma Huawei Mate 10 Pro.

Funkcje zakupowe

Aparat zostanie też wzbogacony o tryb rozpoznający konkretne produkty. Wystarczy skierować aparat na dany obiekt, aby ujrzeć odnośniki do sklepów online oferujących najniższe ceny, a także podobne produkty.

Obraz

Aplikacja aparatu ma być także zintegrowana z czytnikiem kodów QR.

Lepsza jakość zdjęć nocnych

Sztuczna inteligencja odpowiadać ma także za dokładniejszą analizę warunków oświetleniowych, aby finalne zdjęcie cechowało się bardziej precyzyjnie dopasowaną jasnością.

Voice AI, czyli ekskluzywne komendy głosowe

LG w przeciwieństwie do konkurencji nie zdecydowało się na rozwój własnego asystenta głosowego (patrz Samsung Bixby). Zamiast tego firma stawia na głębszą integrację z Assistantem Google'a.

Do 24 już obecnych w smartfonach LG eksluzywnych komend dochodzi kolejnych 8, które odpowiadać będą za uruchamianie konkretnych funkcji: panoram, filmów poklatkowych, filmów slow-motion, zdjęć nocnych, aparatu z trybem AI, wyszukiwania obrazów, skanera kodów QR oraz rozponawania produktów.

Jako że Assistant póki co rozumie tylko języki angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, hiszpański i portugalski, dla Polaków nie będzie to zbyt ekscytująca nowość.

Część funkcji trafi do już istniejących modeli

LG zapowiada, że to dopiero pierwsza część arsenału funkcji bazujących na sztucznej inteligencji. Więcej pojawi się pewnie wraz z premierą LG G7, bo - umówmy się - nowy V30 to tylko zapchajdziura przed premierą tegorocznego flagowca. Ta, jak wiemy, odbędzie się później.

LG V30
LG V30

Niektóre nowe funkcje mają trafić także do istniejących urządzeń wraz z aktualizacją oprogramowania. Których? To ma być uzależnione od "specyfikacji sprzętowych oraz stabilności poszczególnych modeli smartfonów". Udało mi się potwierdzić, że użytkownicy standardowej wersji V30 mogą spać spokojnie.

Nowy LG V30 zostanie zaprezentowany podczas targów MWC 2018, które rozpoczną się 26 lutego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)