LG V50 ThinQ 5G: pierwsze wrażenia. Tak używa się telefonu z doczepionym ekranem

LG V50 ThinQ 5G: pierwsze wrażenia. Tak używa się telefonu z doczepionym ekranem

LG V50 ThinQ 5G: pierwsze wrażenia. Tak używa się telefonu z doczepionym ekranem
Bolesław Breczko
24.02.2019 23:08, aktualizacja: 25.02.2019 00:08

LG V50 ThinQ to jeden z dwóch flagowych smartfonów zaprezentowanych przez koreańską firmę na targach w Barcelonie. Największym atutem smartfonu jest obsługa sieci 5G, ale najciekawszym elementem jest jego opcjonalny, dodatkowy ekran.

Chociaż do polskich sklepów zaledwie kilka tygodni temu dotarł smartfon LG V40 ThinQ, to w Barcelonie mogliśmy już zobaczyć jego następcę - LG V50. Smartfon ten to swojego krok wyprzedzający obecną technologię, bo sieć piątej generacji (5G) jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju i miną lata (albo nawet i dziesięciolecia) zanim stanie się powszechna.

LG V50 ThinQ 5G z dodatkowym ekranem
LG V50 ThinQ 5G z dodatkowym ekranem© Bolesław Breczko

Dlatego dziennikarzy obecnych na premierze nowego smartfona z serii V bardziej zaciekawił dodatkowy ekran LG V50.

Co dwa ekrany, to nie jeden

Chociaż LG V50 ThinQ 5G może mieć dwa ekrany, to nie jest to rozkładany smartfon jak Samsung Galaxy Fold i Huawei Mate X. Drugi ekran w V50 to dodatek, który można dołączyć do smartfona za pomocą specjalnego etui w stylu book cover.

LG V50 ThinQ 5G z dodatkowym ekranem w formie "zamkniętej książki"
LG V50 ThinQ 5G z dodatkowym ekranem w formie "zamkniętej książki"© Bolesław Breczko

Tak dołączony ekran nie sprawia, że użytkownik dostaje jeden, duży, kwadratowy wyświetlacz (jak to jest u konkurencji), a dwa niezależne ekrany. Dzięki temu smartfon może wyświetlać na raz w sumie trzy różne aplikacje (jedną na dodatkowym ekranie i dwie w trybie split screen na smartfonie). Drugi ekran może też służyć jako klawiatura lub kontroler gier niczym w konsoli Nintendo 3DS.

Drugi ekran w LG V50 może służyć jako kontroler do gier
Drugi ekran w LG V50 może służyć jako kontroler do gier© Bolesław Breczko

Etui z drugim ekranem wykonane jest z czarnego plastiku z przezroczystym elementem na aparaty smartfona. Wygląda na wytrzymałe, ale jednocześnie smatfon traci swoje delikatne linie. Wygląda trochę jak w "pancernej" obudowie.

Drugi ekran w LG V50 jest zdecydowanie cieńszy. Nie ma własnej baterii
Drugi ekran w LG V50 jest zdecydowanie cieńszy. Nie ma własnej baterii© Bolesław Breczko

Jestem za, a nawet przeciw

Pomysł LG na dwa ekrany w modelu V50 będzie miał zagorzałych zwolenników i przeciwników. Pierwsi zobaczą w rozwiązaniu sposób na zwiększenie efektywności, a drudzy niepotrzebny gadżet. Niestety w Polsce nie będziemy mogli się przekonać osobiście do której grupy się zaliczamy, bo smartfon najprawdopodobniej nie trafi do naszych sklepów. LG planuje wprowadzić model V50 na rynki z działającym 5G, a Polska jeszcze przez kilka lat nie będzie do nich należeć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)