Lumigon T3 - smartfon z podwójnym aparatem, który widzi w ciemnościach.

Lumigon T3 - smartfon z podwójnym aparatem, który widzi w ciemnościach.

Lumigon T3 - smartfon z podwójnym aparatem, który widzi w ciemnościach.
Marek Pruski
05.06.2016 12:04, aktualizacja: 05.06.2016 14:04

Wielu z was pamięta jeszcze czasy, kiedy podczerwień w telefonie służyła do przesyłania plików. Później komuś przyszedł do głowy pomysł, że dzięki diodzie IR z telefonu można zrobić pilota. Teraz diody podczerwieni mają kolejne zastosowanie.

Kamera na podczerwień

Podwójne kamery są w smartfonach coraz to popularniejsze. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w LG G5, w Huaweiu P9, oraz w kilku innych telefonach, w których ma bardzo różnie zastosowanie. Potencjał w tym pomyśle zauważyła też duńska firma Lumigon i postanowiła stworzyć telefon, który widzi w ciemnościach.

Obraz
© Lumigon

Smartfon Lumigon T3 oprócz zwykłego aparatu oraz kamerki do selfie, ma na tylnym panelu obiektyw o rozdzielczości 4 megapikseli połączony z dwiema diodami IR LED. Pozwalają one widzieć w totalnej ciemności, jednak mają też ograniczony zasięg (producent nie podaje, jaki). Poza tym killer-featurem telefon ma dość niezłe parametry. Rzućcie okiem:

Obraz
© Lumigon

Design mi się podoba, choć mogę być w tej opinii odosobniony. Telefon sprzedawany jest też w wersji pokrytej 24-karatowym złotem. Z praktycznych zastosowań, na zewnętrznej części obudowy jest tzw. ActionKey, dzięki któremu możemy włączyć np. latarkę. Smartfon ma również gładzik z tyłu telefonu.

Obraz

Dla dbających o bezpieczeństwo producent znalazł miejsce na czytnik linii papilarnych oraz specjalną aplikację Vault, coś w stylu Samsung KNOX, w której szyfrowane są połączenia, a pliki są widoczne dopiero po wpisaniu kodu. Chyba dużym minusem telefonu jest bateria, bo producent nie podał nawet, jaką ma pojemność. Przynajmniej można ją ładować indukcyjnie.

Obraz
© Lumigon

Ceny

Rozpoczynając od najtańszych wersji to 925 dol., czyli (ok. 3600 zł), później mamy wariant pokryty 24-karatowym złotem za (1200 dol. czyli około 4700 zł), a w drodze są już 3 kolejne wersje, które pokryte są diamentami. Unikatowe i niszowe rozwiązania nie są tanie, co pokazał chociażby CAT S60. Ja jednak poczekałbym na taki ciekawy moduł, chociażby do LG G5 czy nadchodzącej Moto X/Z.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)