Majówka z Play - testowanie darmowych SMS‑ów

Majówka z Play - darmowe SMS-y (fot.: reklama Play)
Majówka z Play - darmowe SMS-y (fot.: reklama Play)
Kira Czarczyńska

22.04.2012 07:00, aktual.: 22.04.2012 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w przyszłym tygodniu znów czeka nas kilka dni wolnego. Pogoda ma być prawie letnia, majówka powinna pozwolić nam więc porządnie wypocząć. Użytkownicy Play Fresh i innych ofert na kartę, poza korzystaniem ze słonecznych dni, będą też mogli przetestować Formułę 4.0 i przez trzy dni wysyłać za darmo SMS-y do wszystkich sieci.

Na majówkę w prezencie od Play użytkownicy kart pre-paid będą mogli od 1 do 3 maja przetestować Formułę 4.0 z nielimitowanymi SMS-ami do wszystkich sieci. Nie trzeba w tym celu robić nic szczególnego - wystarczy mieć pod ręką swój telefon z aktywną kartą i normalnie z niego korzystać.

Formuła 4.0 w ofertach na kartę umożliwia SMS-owanie bez limitów za miesięczną opłatę w wysokości zaledwie 10 zł. Jak zachwala na swoim blogu nową ofertę Marcin Gruszka, rzecznik prasowy fioletowego operatora:

Dzięki nowej przełomowej FORMULE 4.0 można wysyłać nieskończoną ilość SMS-ów do wszystkich z Orange, T-Mobile, Plus i Play przez cały miesiąc.

Nie jest to do końca prawda - jak zauważył serwis mobilearena.pl - regulamin promocji zawiera pewne ograniczenia:

  • nie można w czasie korzystania z niej wysyłać SMS-ów pod promocyjny numer Orange 512002012;
  • za wysłanie \zbyt dużej liczby wiadomości\ grozi wyłączenie bez ostrzeżenia i bez odszkodowania numeru - przy czym regulamin nie precyzuje, ile konkretnie SMS-ów to już \zbyt wiele.

Drugi punkt ma co prawda jedynie chronić sieć przed wykorzystaniem promocji przez spamerów, chcących za darmo rozsyłać w tym czasie swoje wiadomości - jednak zgodnie z wytycznymi UOKiK zapis ten stanowi klauzulę niedozwoloną w umowach telekomunikacyjnych. Zasady promocji są natomiast takie, że nie da się nie wziąć w niej udziału, ponieważ darmowy test Formuły 4.0 włączany jest po prostu wszystkim klientom pre-paid.

Niezależnie jednak od powyższych obiekcji większość użytkowników raczej będzie zadowolona z braku limitów na SMS-y w czasie majówki. Szkoda tylko, że promocja obowiązuje jedynie od 1 do 3 maja, bo dla dużej części z nas "długi weekend" zacznie się już po południu w piątek, 27 kwietnia, a skończy dopiero wieczorem, w niedzielę 6 maja.

Promocja dotyczy zarówno Play Fresh, jak i RedBull Mobile czy Lubię to, a więc wszystkich ofert pre-paid.

Źródło: Play.pl • MobieArena.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)