Mało wam Mi Stores w Polsce? Xiaomi otwiera jeszcze 30 Mi Points

Mało wam Mi Stores w Polsce? Xiaomi otwiera jeszcze 30 Mi Points

Xiaomi otwiera 30 firmowych Mi Points w Polsce. Razem z Mi Stores to aż 45 placówek w kraju.
Xiaomi otwiera 30 firmowych Mi Points w Polsce. Razem z Mi Stores to aż 45 placówek w kraju.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Jan Domański
29.11.2019 17:59, aktualizacja: 29.11.2019 19:03

Jeśli interesujecie się branżą telekomunikacyjną i elektroniczną, to pewnie nie ominęły was ostatnie informacje o uruchomieniu nowych sklepów Xiaomi w Polsce. Firmowych punktów marki mamy już całkiem sporo, a dochodzi do tego 30 mniejszych Mi Point.

Chińska firma coraz bardziej rozpycha się na polskim rynku i widać chce mocno zwiększyć pozycje własnej sprzedaży bezpośredniej do dystrybcji przez pośredników. Już teraz działa flota oficjalnych sklepów Mi Store w 10 dużych miastach, a mniejsze placówki Mi Points tylko polepszą sytuację.

Placówki Mi Points głównie w mniejszych miastach

Nie są nakierowane na największe ośrodki miejskie, a raczej średnie i małe miejscowości, choć na liście występują i takie największe miasta jak Kraków czy Łódź. Siatka Mi Point całkiem szczelnie pokrywa całą Polskę, ale dwie większe białe plamy widać w okolicach województw: Lubelskiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Nie jest jednak tak źle, bo w samych miastach wojewódzkich na tamtych obszarach (Lublin, Białystok, Olsztyn) rozlokowano już wcześniej Mi Stores.

Sieć punków firmowych Mi Points jest całkiem pokaźna.
Sieć punków firmowych Mi Points jest całkiem pokaźna.© Materiały prasowe

Same Mi Points miałyby być wydzielonymi przestrzeniami w sklepach partnerów czy małymi wyspami w centrach handlowych. Jak stwierdził Tony Chen z Xiaomi - "Mamy nadzieję, że te punkty sprzedaży będą dużym ułatwieniem dla kupujących, zwłaszcza w okresie przedświątecznym." Co ciekawe, punkty będą powiązane ze sklepem mi-home.pl w taki sposób, że będzie można odebrać w nich produkty zamówione online.

Większość Mi Points powinna być otwarta już od dziś 29 listopada. Reszta będzie dostępna dla klientów już wkrótce, tak samo jak Mi Store z Galerii Forum w Gdańsku, którego pierwotne otwarcie zostało opóźnione. Całość stworzy pokaźną listę aż 45 większych i mniejszych placówek Xiaomi w 36 miastach Polski.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)