Mało znana funkcja smartfonów. Włącz ją przed spotkaniem

Mało znana funkcja smartfonów. Włącz ją przed spotkaniem
Źródło zdjęć: © Genialne.pl

22.04.2024 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas spotkań z osobami, które nie są Ci znane? Jest na to prosty sposób! Skorzystaj z funkcji, którą znajdziesz w swoim telefonie.

Serwisy randkowe są świetnym narzędziem do szukania drugiej połówki, ale zawsze przychodzi czas na pierwsze spotkanie. Obecnie mamy do czynienia z wieloma zagrożeniami, więc warto być ostrożnym przy poznawaniu nowych osób.

Często nie zdajemy sobie sprawy, ale nasze telefony komórkowe mają wbudowane narzędzia, które pomagają poczuć się bezpieczniej, szczególnie podczas randek z osobami poznanymi online.

"Daj znać" - funkcja, która poprawi Twoje bezpieczeństwo

Na profilu TikTok pod nazwą smartspotcompl można znaleźć krótkie wideo, które wyjaśnia, jak działa funkcja śledzenia naszego położenia. Funkcja "Daj znać" (Check In) jest dostępna na urządzeniach marki Apple.

Aby ją uruchomić, wystarczy otworzyć menu wiadomości, wybrać osobę, której ufamy, i nacisnąć obok niej symbol plusa. Następnie wybieramy opcję "Daj znać" i ustawiamy na timerze czas, po którym zostanie wysłana wiadomość alarmowa – jeśli w ciągu 15 minut nie odezwiesz się, wybrana osoba otrzyma wiadomość z Twoją lokalizacją (a dokładniej z lokalizacją urządzenia, które powinno być przy Tobie).

Pamiętaj jednak, że aby to działało, zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą używać smartfona Apple iPhone z systemem iOS 17 (lub nowszym). Funkcja nie jest obsługiwana przez telefony z Androidem.

Podobne opcje znajdziesz także w Messengerze i WhatsAppie Warto wspomnieć, że podobną funkcję oferują także komunikatory takie jak Facebook Messenger i WhatsApp.

Funkcja Lokalizacja umożliwia udostępnienie swojego położenia wybranemu kontaktowi.

WhatsApp umożliwia wysłanie bieżącej lokalizacji lub stałe nadawanie informacji o naszym położeniu.

  • WhatsApp - lokalizacja
  • WhatsApp - lokalizacja
[1/2] WhatsApp - lokalizacjaŹródło zdjęć: © Benchmark

Wystarczy, że w menu rozmowy wybierzesz opcję "Lokalizacja". Możesz wtedy przekazać znajomemu swoją bieżącą lokalizację lub włączyć transmisję lokalizacji, co pozwoli na ciągłe śledzenie Twojego miejsca pobytu przez ustalony czas (monitorowanie to możesz zawsze wyłączyć).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)