Mapy Google na Androida z genialnymi widżetami. Ich potencjał wreszcie jest wykorzystywany

Mapy Google na Androida z genialnymi widżetami. Ich potencjał wreszcie jest wykorzystywany

Mapy Google na Androida z genialnymi widżetami. Ich potencjał wreszcie jest wykorzystywany
Miron Nurski
14.10.2021 12:17, aktualizacja: 14.10.2021 14:17

Google na poważnie wziął się za widżety. Wreszcie.

Choć Android pozwala na umieszczanie na pulpitach widżetów od początku swojego istnienia, dotychczas Google zdawał się traktować to rozwiązanie mocno po macoszemu.

Część jego kluczowych aplikacji - wliczając w to Mapy - do tej pory w ogóle nie miało pełnoprawnych widżetów, a co najwyżej proste skróty do wybranych funkcji. Podejście Google'a do interfejsu ostatnio uległo jednak zmianie.

Mapy Google z nowym praktycznymi widżetami

Jeden z użytkowników reddita zauważył, że Mapy Google pozwalają mu na umieszczenie widżetu ze skrótami do najpopularniejszych miejsc.

Nowe widżety Map Google
Nowe widżety Map Google© reddit.com/user/Mathieu_G_Gagnon

Wystarczy jedno kliknięcie z poziomu pulpitu, bu uruchomić nawigację do domu lub pracy czy też wyszukać najbliższe stacje benzynowe, restauracje, hotele bądź sklepy.

W przypadku Androida 12, widżet wykorzystuje język projektowania Material You. Jego kolorystyka dostosowywana jest więc do tapety.

Widżet został odkryty w wersji beta Map Google o oznaczeniu 11.0.1, jednak nie pojawił się u wszystkich użytkowników z tym wydaniem aplikacji. Najpewniej aktywowany jest więc u kolejnych osób stopniowo po stronie serwera.

Trzeba było Apple'a, by Google wziął się za widżety

W ubiegłorocznym systemie iOS 14 pojawiła się funkcja umieszczania widżetów bezpośrednio na pulpitach. Kilka miesięcy później Google zapowiedział gruntowne przebudowanie widżetów w Androidzie i na poważnie wziął się za ich implementację we własnych apkach.

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że Google dostrzegł potencjał tej funkcji dopiero wtedy, gdy wprowadził ją Apple. Jest to dość absurdalne, biorąc pod uwagę fakt, że Android obsługiwał widżety 12 lat przed iPhone'ami.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)