Masz Xiaomi Mi A3? Lepiej wstrzymaj się z aktualizacją oprogramowania [Aktualizacja: komentarz Xiaomi]

Masz Xiaomi Mi A3? Lepiej wstrzymaj się z aktualizacją oprogramowania [Aktualizacja: komentarz Xiaomi]

Masz Xiaomi Mi A3? Lepiej wstrzymaj się z aktualizacją oprogramowania [Aktualizacja: komentarz Xiaomi]
Miron Nurski
31.12.2020 16:09, aktualizacja: 07.01.2021 15:04

Wypuszczenie aktualizacji oprogramowania tuż przed końcem 2020 roku okazało się niezbyt trafionym pomysłem.

Aktualizacja

Otrzymaliśmy od polskiego oddziału Xiaomi komentarz w sprawie Androida 11 dla Mi A3.

Jesteśmy świadomi utrudnień w działaniu urządzeń Mi A3 po ostatniej aktualizacji do systemu Android 11. Wstrzymaliśmy aktualizację i obecnie pracujemy nad wypuszczeniem poprawionej wersji. Chcemy to zrobić tak szybko, jak będzie to możliwe. Osoby, u których wystąpił ten problem, bardzo prosimy o kontakt z centrum serwisowym Xiaomi, w którym zostaną poinformowane w jakich sposób dokonać bezpłatnej naprawy smartfonu. Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji.

Xiaomi Mi A3, który trafił na rynek w połowie 2019 roku, załapał się już na drugą dużą aktualizację Androida. Tak dobre wsparcie dla telefonu startującego z ok. 1000 zł powinno cieszyć, ale niestety dział kontroli jakości oprogramowania najwidoczniej ma akurat wolne.

Xiaomi Mi A3: aktualizacja do Androida 11 psuje smartfony

Jak zauważył serwis XDA Developers, użytkownicy Xiaomi Mi A3 na całym świecie donoszą o problemach z sylwestrową aktualizacją. Po instalacji Androida 11 telefonu nie da się uruchomić. Nie pomaga nawet podłączenie go do zasilania.

Póki co nie wiadomo, jakiego odsetka urządzeń dotyczy problem i czy można będzie go rozwiązać bez odesłania smartfonu do serwisu. Na ten moment najrozsądniejsze wydaje się być zignorowanie komunikatu o aktualizacji i czekanie na wieści od producenta.

To nie pierwszy aktualizacyjny problem z Xiaomi Mi A3

W lipcu Xiaomi omyłkowo upubliczniło globalnie aktualizację zabezpieczeń przeznaczoną dla meksykańskiej sieci Telcel. Wgranie oprogramowania na niekompatybilne z nim modele skutkowało m.in. dezaktywacją drugiego slotu Dual SIM oraz zaśmieceniem pulpitu apkami operatora.

W chwili pisania tego tekstu Xiaomi nie zabrało głosu w sprawie problemów z Androidem 11. Przypisywane Chińczykom przez niektóre media apele o wstrzymanie się z aktualizacją pochodzą tak naprawdę od nieoficjalnych społeczności fanów marki, a nie bezpośrednio od producenta.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)