MediaTek Dimensity 1000+ 5G zapowiedziany. Flagowy procesor obsłuży odświeżanie 144 Hz
07.05.2020 17:48, aktual.: 07.05.2020 19:50
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
MediaTek w nowym czipie skupił się na technologii 5G i zapewnieniu jak najniższego zużycia energii. Nie zapomniał jednak o funkcjach dla graczy.
MediaTek Dimensity 1000+ 5G nie jest rewolucyjny w stosunku do poprzedniego modelu. Wnosi jednak kilka znacznych ulepszeń, dzięki którym zasłużył na plusa. Mowa tu o obsłudze szybszego odświeżania, większej energooszczędności i usprawnieniach łączności 5G.
MediaTek i podwójna agregacja
MediaTek Dimensity 1000+ 5G obsługuje sieć nowej generacji w standardzie NSA/SA. To jedyny procesor tego typu, który działa z dwiema kartami SIM w trybie 5G standby. Poza tym podwójna agregacja pozwala na osiągnięcie jeszcze szybszego i sprawniejszego połączenia.
MediaTek zdaje sobie sprawę z prądożerności technologii 5G. Firma chwali się, że przyłożyła się do kwestii poboru prądu. Według informacji MediaTeka procesor Dimensity 1000+ 5G jest obecnie najbardziej energooszczędną jednostką wspierającą sieć nowej generacji.
Dimensity 1000+ 5G jest kompatybilny z odświeżaniem 144 Hz znanym ze stacjonarnych monitorów do gier. Gracze z pewnością docenią silnik MiraVision, który optymalizuje na poziomie sprzętowym zarówno obraz, jak i wydajność smartfona i połączenia sieciowego.
Pierwszy telefon z MediaTekiem Dimensity 1000+ 5G będzie smartfon marki iQOO. Ma być specjalnie zoptymalizowany pod pracę z nowym czipem Tajwańczyków. Mową tu m.in. o funkcji Multi-Turbo, która jak sama nazwa mówi będzie dbała o zapewnienie wysokiej wydajności. iQOO nie poinformowało, jak ma nazywać się pierwszy telefon z Dimensity 1000+.
Ciekaw jestem, jak procesor będzie sprawował się przy tak wysokim odświeżaniu. Mam nadzieję, że iQOO zadba o odpowiednie odprowadzanie ciepła - nic nam z wysokiego odświeżania, jeśli telefon będzie się przegrzewał. Jestem pewien, że producent zastosuje komorę parową.
MediaTek pokazał, że umie robić dobre procesory. Przykładem może być Helio G80T z Redmi Note 8 Pro. Ciekaw jestem, czy czytelnicy Komórkomanii również się przekonali do tajwańskich czipów. Dajcie znać, co myślicie o nich w komentarzach.