Apple wykiwany dwa razy za jednym zamachem. Tak zagrasz w Fortnite'a na iPhonie

Apple wykiwany dwa razy za jednym zamachem. Tak zagrasz w Fortnite'a na iPhonie
Miron Nurski

06.05.2022 12:56, aktual.: 06.05.2022 18:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak nie drzwiami, to oknem. Apple zrobił co mógł, by użytkownicy iPhone'ów i iPadów byli odcięci od Fortnite'a, ale jego starania okazały się niedostatecznie skuteczne.

W sierpniu 2020 roku Fortnite - jedna z najpopularniejszych gier mobilnych - wyleciał ze sklepów App Store oraz Google Play za złamanie regulaminu dotyczącego prowizji. O ile użytkownicy Androida mogą pobrać lubiany tytuł z jednego z alternatywnych sklepów czy ze strony producenta, o tyle Apple żadnych alternatywnych źródeł aplikacji nie dopuszcza. Co skądinąd nie podoba się organom regulacyjnym.

Ograniczenia mają jednak to do siebie, że można je obejść.

Fortnite na iPhonie za darmo dzięki chmurze Xbox Cloud Gaming. Microsoft obszedł ograniczenia Apple'a na dwóch frontach

Microsoft informuje, że Fortnite trafił do chmury Xbox Cloud Gaming, co pozwala grać nie tylko na urządzeniach z Androidem i Windowsem, ale i sprzęcie Apple'a.

Co istotne - na mocy porozumienia z Epic Games, ta jedna gra jest dostępna całkowicie za darmo i nie wymaga wykupienia abonamentu Xbox Game Pass. Wystarczy telefon lub tablet i solidne łącze internetowe.

Play Fortnite at xbox.com/play with Xbox Cloud Gaming for free

Dalej robi się jeszcze ciekawiej, bo Apple nie dopuszcza do swojego sklepu nie tylko Fortnite'a, ale i aplikacji do grania w chmurze. Usługa Xbox Game Pass na iPhone'ach i iPadach dostępna jest w specjalnej wersji z poziomu przeglądarki.

Innymi słowy - Microsoft udostępnił użytkownikom iPhone'ów zakazaną grę za pośrednictwem zakazanej platformy. To się nazywa rozmach.

W 2020 roku Fortnite trafił do konkurencyjnej chmury GeForce NOW, ale w jej przypadku wciąż jest dostępny w ramach zamkniętych testów beta. Z platformy Microsoftu może natomiast skorzystać każdy na tej stronie.

Zobacz także:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)