Anulowana komórka Microsoftu z interfejsem à la Windows. Wyciekł prototyp

Anulowana komórka Microsoftu z interfejsem à la Windows. Wyciekł prototyp

Anulowana komórka Microsoftu z interfejsem à la Windows. Wyciekł prototyp
Źródło zdjęć: © windowscentral.com
Miron Nurski
21.12.2018 16:12, aktualizacja: 21.12.2018 17:12

Microsoft, zanim zrezygnował z produkcji telefonów, pracował nad szeregiem urządzeń, które nigdy nie trafiły do sprzedaży. Światło dzienne ujrzał kolejny anulowany projekt - komórka z interfejsem inspirowanym Windowsem.

Po przejęciu działu mobilnego od Nokii, Microsoft wypuścił pod własną marką kilka smartfonów Lumia. Zwykłe komórki, które trafiły w tym czasie na sklepowe półki, wciąż sygnowane były jednak logo Nokia.

Wiadomo jednak, że plany giganta były inne. Zakładały one wypuszczenie w okolicach 2015 roku zwykłego telefonu pod brandem Microsoftu. No, nie do końca zwykłego telefonu.

Microsoft RM-1182, czyli komórka z kafelkami

Informacje na temat urządzenia o kodowym oznaczeniu RM-1182 wyciekły już wcześniej, ale dopiero teraz serwis Windows Central dotarł do działającego prototypu. Dzięki temu możemy się przyjrzeć jego interfejsowi, który bez wątpienia wyróżniałby się na tle innych feature phone'ów.

412185198814691884
© windowscentral.com

Pulpit główny miał się składać z kolorowych kafelków, nawiązujących skojarzenia z Windowsem 10. Co ciekawe, miały to być kafelki animowane.

O ile jednak w desktopowym i mobilnym Windowsie kafelki obracają się prezentując na zmianę ikonę aplikacji i treść pochodzących z niej powiadomień, o tyle komórkowe kafelki miały wyświetlać jedynie liczbę notyfikacji.

Do mobilnego Windowsa nawiązywać miał nie tylko pulpit główny, ale i interfejs wszystkich systemowych aplikacji. Uwagę przykuwają ciemne tła oraz charakterystyczna czcionka.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

W ustawieniach dostępna miała być opcja logowania na konto Microsoftu, w celu synchronizacji danych (w tym kontaktów i poczty e-mail) między urządzeniami.

Reszta miała być standardowa. Ot komórka z 2,5-calowym ekranem, klawiaturą alfanumeryczną, aparatem 1,9 Mpix, baterią 1500 mAh i kilkoma preinstalowanymi grami.

Wielu szczegółów możemy nie poznać już nigdy

Przede wszystkim nie wiadomo, jak komórka miała się nazywać. Czy dołączyłaby do rodziny Lumia? A może do serii Asha? To wie tylko Microsoft. Przy nałożeniu, że zdążył wymyślić nazwę przed anulowaniem projektu.

412185198815216172

Nieznana jest także cena oraz docelowe rynki.

Anulowanych przez Microsoft projektów było więcej

RM-1182 nie jest pierwszym uśmierconym urządzeniem, na którego temat informacje wyciekły do sieci.

Już wcześniej wyciekła budżetowa Lumia z małymi ramkami z 2014 roku czy fotograficzny model McLaren z ekranem reagującym na gesty wykonywane nad jego powierzchnią. Po przejęciu Nokii, pod nóż trafił także opracowywany przez nią zegarek Moonraker.

Szkoda, bo wychodzi na to, że w ciągu kilku lat Microsoft anulował najciekawsze i najbardziej oryginalne projekty.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)