Microsoft rozpieszcza Polaków. Sztuczna inteligencja nauczyła się nowych sztuczek i jest dostępna dla każdego

Microsoft Bing seen on mobile with ChatGPT4 on screen, seen in this photo illustration. On 12 March 2023 in Brussels, Belgium. (Photo illustration by Jonathan Raa/NurPhoto via Getty Images)
Microsoft Bing seen on mobile with ChatGPT4 on screen, seen in this photo illustration. On 12 March 2023 in Brussels, Belgium. (Photo illustration by Jonathan Raa/NurPhoto via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Miron Nurski

05.05.2023 18:04, aktual.: 08.05.2023 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyszukiwarka Bing AI, bazująca na technologii ChatGPT-4, właśnie opuściła fazę zamkniętych testów. Po polsku można już korzystać nawet z funkcji, która dotychczas dostępna była jedynie w wersji anglojęzycznej.

Do hucznej integracji wyszukiwarki Bing z ChatGPT doszło już w lutym, ale dotychczas dostęp do usługi był jednak ograniczony. Co prawda zapisać się na testy mógł każdy, ale na odblokowanie dostępu trzeba było czekać nawet kilka tygodni.

Teraz Microsoft znosi ograniczenia ze swojej sztucznej inteligencji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bing AI dla każdego. Jak skorzystać?

Microsoft ogłosił, że jego inteligentna wyszukiwarka przechodzi z fazy Limited Preview do Open Preview.

Sposobów na skorzystanie z Bing AI jest wiele. Z poziomu smartfonu można użyć aplikacji Bing lub - co sam preferuję - przeglądarki Edge, która została głęboko zintegrowana ze sztuczną inteligencją.

Dzięki wsparciu ze strony silnika ChatGPT-4, Bing potrafi odpowiadać naturalnym językiem nawet na bardzo złożone pytania. Algorytm sam wyszukuje wiele haseł na raz, a następnie interpretuje uzyskane w ten sposób informacje i generuje logiczną odpowiedź.

Bing AI zamiast wyników wyszukiwania udziela gotowych odpowiedzi
Bing AI zamiast wyników wyszukiwania udziela gotowych odpowiedzi© Licencjodawca

Warto jednak odnotować, że Bing AI wciąż jest uważany przez twórców za usługę poglądową, co każe się liczyć z mniejszymi i większymi błędami w działaniu. Jego możliwości imponują, ale z doświadczenia wiem, że nie warto brać wszystkich odpowiedzi za pewnik.

Generowanie obrazów w Bing AI działa już po polsku

Bing AI został zintegrowany nie tylko z algorytmem ChatGPT, ale i DALL-E. Ten drugi odpowiada za automatyczne generowanie obrazów na podstawie słownych opisów. Co jest nowością, można je już wprowadzać po polsku.

Bing Image Creator generuje obrazy dzięki sztucznej inteligencji
Bing Image Creator generuje obrazy dzięki sztucznej inteligencji© Licencjodawca

Usługa dostępna jest na stronie Bing.com/create. Nie jest to raczej najbardziej zaawansowany generator obrazów AI (Midjourney zdaje się osiągać lepsze rezultaty), ale jak na darmową platformę jest naprawdę dobrze.

Microsoft chwali się, że dzięki integracji Binga ze sztuczną inteligencją liczba użytkowników wyszukiwarki przekroczyła 100 milionów dziennie, a liczba pobrań mobilnej aplikacji wzrosła 4-krotnie.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)