Microsoft Surface Duo jako telefon z Androidem? To nie ma prawa się udać (opinia)

Microsoft Surface Duo jako telefon z Androidem? To nie ma prawa się udać (opinia)

Microsoft Surface Duo jako telefon z Androidem? To nie ma prawa się udać (opinia)
Miron Nurski
13.08.2020 09:56, aktualizacja: 13.08.2020 11:57

Piekło zamarzło. Microsoft stworzył telefon z Androidem. To znaczy - tak jakby telefon.

Surface Duo wreszcie trafił do przedsprzedaży. To najnowszy... no właśnie, co? Póki co sam Microsoft nie ma na to określenia, ale można powiedzieć, że Surface Duo jest czymś w rodzaju dwuekranowego telefonu z Androidem.

Z ideą Surface'a Duo problem ma nawet Microsoft

Zachęcam do obejrzenia poniższego spotu promocyjnego, bo ten świetnie obrazuje, jak bardzo Microsoft nie ma pojęcia, jak to urządzenie pozycjonować.

Introducing Surface Duo

Najpierw widzimy kobietę pracującą na Surfacie Neo. Pracę przerywa dzwonek, po czym kobieta sięga do torebki po Surface'a Duo. I tu się zaczyna fala absurdów.

Żeby w ogóle sprawdzić, kto dzwoni, kobieta musi oburącz rozłożyć urządzenie. Potem obrócić ekran na drugą stronę, zatańczyć "makarenę" w blasku księżyca i dopiero wówczas odebrać połączenie. No dobra, z tą "makareną" żartowałem, ale cały proces nie jest dużo mniej przekombinowany.

Czy tylko mi to wygląda jak próba odtworzenia problemów, które inni rozwiązali dwie dekady temu?

Już w latach 90. producenci komórek wiedzieli, że wszelkie składane konstrukcje wymagają dodatkowego ekranu na zewnątrz. Bez tego urządzenie zwyczajnie nie sprawdza się jako telefon.

Obraz

Nie kupuję idei takiego urządzenia jak Surface Duo. Bo ta idea zakłada, że muszę odprawić rytuał przed głupim odebraniem połączenia głosowego.

Czy Surface Duo w ogóle ma być traktowany jako smartfon?

Na to pytanie jest naprawdę ciężko odpowiedzieć.

Z jednej strony Microsoft ani podczas prezentacji, ani w żadnych materiałach promocyjnych nie użył słów "telefon" czy "smartfon".

Z drugiej strony firma publikuje wideo promocyjne, na którym pierwszą zaprezentowaną czynnością jest odebranie połączenia głosowego. Czyli coś, do czego służą smartfony. I coś, do czego - jak już ustaliliśmy - Surface Duo akurat nadaje się najmniej.

Surface Duo jako tablet z funkcją dzwonienia, będący uzupełnieniem smartfonu? OK, choć nie wiem, czy ktokolwiek będzie takiego urządzenia potrzebował. Surface Duo jako smartfon? Nie, nie i jeszcze raz nie.

Microsoft stworzył takiego Galaxy Folda tylko bez dodatkowego ekranu na zewnątrz, bez prawdziwie składanego ekranu wewnątrz oraz bez porządnego systemu aparatów. I bez sensu.

Tego typu urządzenie w mojej opinii nie ma racji bytu. W roli smartfonu wolę coś, co pozwala na wygodne wykonywanie połączeń. W roli tabletu coś, co nie ma ekranu przedzielonego na pół czarną krechą. W roli komputera coś, co nie ma Androida.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)