Mikołajkowy poradnik prezentowy. Kilka smartfonowych propozycji

Mikołajkowy poradnik prezentowy. Kilka smartfonowych propozycji

Mikołajkowy poradnik prezentowy. Kilka smartfonowych propozycji
Patryk Korzeniecki
05.12.2019 10:14, aktualizacja: 05.12.2019 12:12

6 grudnia każdego roku, w święto Mikołaja, obdarowujemy się upominkami - najczęściej drobnymi. Oto 7 propozycji prezentów ode mnie.

"I co ja kupię na prezent?" - to pytanie zaprząta głowę Polaków nie tylko w Święta, ale właśnie również w Mikołajki. Jest na rynku wiele nieszablonowych drobiazgów, które ucieszyłyby niejednego fana technologii (i nie tylko). Kilka z nich osobiście używałem i chciałbym je w tym tekście polecić. Mam też propozycję dla osób, które szukają jednak czegoś droższego, np. telefonu.

Najmocniejszy kabel USB na świecie

BlitzWolf AmpCore to seria kabli chińskiego producenta elektroniki BlitzWolf. Nie są to jednak zwyczajne kable.

Przewody są wzmocnione nylonowym oplotem i specjalnymi włóknami - tymi samymi, które są używane do produkcji kamizelek kuloodpornych. Miejsca najmocniejszych zgięć są tak zaprojektowane, że wytrzymują ponad 5 000 zgięć - nawet 5 razy więcej niż zwykłe kable.

BlitzWolf Ampcore
BlitzWolf Ampcore© materiały producenta

BlitzWolf przetestował wytrzymałość AmpCore holując nim auto o wadze 1,5 tony - kabel wyszedł z tego bez szwanku. Myślę, że jest to wystarczający dowód na wytrzymałość przewodu.

Jest w stanie przesłać prąd o napięciu 3,6 - 12V i natężeniu do 3A. Jeśli chodzi o szybkie ładowanie, to wspierane są technologie, QC 2.0, QC 3.0, Huawei FCP, Samsung AFC i MTKPE+. Oczywiście rdzeń jest ekranowany.

BlitzWolf Ampcore - struktura przewodu
BlitzWolf Ampcore - struktura przewodu© materiały producenta

Używałem omawianego produktu i muszę powiedzieć, że nie ma nic lepszego w kwestii tradycyjnych kabli. BlitzWolf AmpCore to seria kabli, którą polecam każdemu, zwłaszcza użytkownikom Apple skarżącym się na szybko zużywające się przewody firmy z jabłkiem w logo. Są dobrze wykonane, trzymają parametry, nie dają się upływowi czasu i ciężkiemu traktowaniu. A wiecie co jest najlepsze? Że kosztują praktycznie tyle co zwykły (z wyjątkiem wersji dla Apple).

Jestem z nich bardzo zadowolony i polecam każdemu szukającemu porządnego kabla.

Przewód magnetyczny

Kabel Baseus Zinc również jest nieszablonowy. Składa się z dwóch części - kabla właściwego i końcówki wpinanej do wtyczki urządzenia, które łączą się za pomocą zjawiska przyciągania magnetycznegou. Co nam to daje?

Po pierwsze, jest niesamowicie wygodne - wystarczy tylko zbliżyć kabel do telefonu i połączenie nastąpi samoistnie. W celu odłączenia kabelka wygina się kabel tak, żeby siły magnetyczne zmniejszyły się. Wtedy kabel odrywa się sam. Umożliwia to łączenie i rozłączanie jedną ręką.

Po drugie, uniwersalna końcówka znajdująca się w gnieździe zapobiega jego zapychaniu i uszkodzeniom oraz pozwala na ładowanie wszystkich urządzeń za pomocą jednego kabla, bez względu na zastosowane złącze.

Po trzecie, dzięki konstrukcji końcówki kabel jest obustronny, nawet z micro USB!

Kabel magnetyczny Baseus i końcówki
Kabel magnetyczny Baseus i końcówki© materiały producenta

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to przewód wspiera ładowanie do 3A i pozwala na przesyłanie danych do 480 Mbps. Wzmocniony oplot i dodatkowo obudowany punkt przy wtyczce zapewniają długą żywotność.

Kabel nie plącze się, a wbudowany czip odcina dopływ prądu po 30 minutach od naładowania urządzenia.

Osobiście używam podobnego rozwiązania z całą moją elektroniką. Muszę przyznać, że to jedna z najfajniejszych rzeczy, jaką można kupić do smartfona.

Końcówki:

Szklana ładowarka indukcyjna

Kolejną propozycją firmy Baseus jest ładowarka indukcyjna o mocy 10 W. To, co jest w niej interesujące, to obudowa - szklana powierzchnia pozwala zajrzeć do wnętrza i podziwiać układy elektroniczne umieszczone w środku. Spód wykonany jest z aluminium. Uzupełniono go o podkładki antypoślizgowe.

Szklana ładowarka Qi od Baseusa
Szklana ładowarka Qi od Baseusa© materiały producenta

Ładowarka wspiera technologię Qi i pozwala na ładowanie telefonu już z odległości 8 mm, dzięki czemu nie ma potrzeby zdejmowania etui. Obudowa zaledwie 0,6 cm, co czyni ją jedną z najmniejszych na rynku.

Co ciekawe, szkło użyte do produkcji to te same szkło, którego użyto do wykonania obudowy iPhone'a X. Samo szkło to niejedyna rzecz łącząca ładowarkę Baseusa z Apple'em - do prądu podłączymy ją kablem Lightning.

Oczywiście akcesorium wyposażono w wykrywanie metalowych obiektów, który automatycznie wyłącza ładowarkę po umieszczeniu na niej np. kluczy.

Ładowarka zasilana jest napięciem 5V i natężeniem 2A.

Uchwyt samochodowy z bezprzewodowym ładowaniem

Uchwyt grawitacyjny z bezprzewodowym ładowaniem to coś, co docenią kierowcy. Automatyczny mechanizm zaciska telefon po umieszczeniu go w uchwycie i ładuje go indukcyjnie.

Uchwyt z ładowaniem bezprzewodowym Baseus
Uchwyt z ładowaniem bezprzewodowym Baseus© materiały producenta

Oferuje zakres regulacji 360 stopni, a trójkątna konstrukcja w pełni stabilizuje telefon. Miękki silikon w miejscach styku z telefonem i kratką wentylacyjną zapobiega rysowaniu smartfona i samochodu.

Urządzenie jest kompatybilne ze telefonami od 4 do 6,6 cala. Można je zasilać prądem 5V / 2A i 9V / 1,7A.

3MK Neoglass: niekruszące się szkło

3MK jest jedną z najbardziej znanych firm na polskim rynku zajmujących się akcesoriami chroniącymi telefon.

Ich najnowszy produkt, NeoGlass obiecuje dużo większą wytrzymałość w porównaniu do zwykłych szkieł ochronnych. Zaprojektowany jest w ten sposób, aby się nie wyszczerbiał z czasem, zwłaszcza na bokach. I słusznie - w moim przypadku był to najczęstszy powód wymiany szkła.

3MK NeoGlass w porównaniu do zwykłego szkła
3MK NeoGlass w porównaniu do zwykłego szkła© materiały producenta

Poza tym zadbano o wrażenia dotykowe. NeoGlass wydaje się zimny w dotyku, przez co użytkownik ma wrażenie obcowania z gołym ekranem. Efekt potęguje zaokrąglenie - NeoGlass pokrywa zaoblone boki i nie odstaje jak zwykłe szkło.

Powerbank Xiaomi, który podtrzyma zasilanie w drodze

Powerbanki Xiaomi są jednymi z najczęściej kupowanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Muszę powiedzieć, że Xiaomi Mi PowerBank 2S jest jedną z najciekawszych opcji w swojej cenie.

Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000 mAh
Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000 mAh© materiały producenta

Wykonano go z przyjemnego w dotyku aluminium. Oferuje pojemność 10000 mAh i maksymalnie 18 W mocy wyjściowej. Może zasilać urządzenia prądem 12V / 1,5A lub 9V / 2,0A. Dwa złącza USB pozwalają na ładowanie dwóch telefonów na raz. Sam powerbank podłączymy do ładowarki złączem micro USB.

Redmi Note 8T: dobry smartfon w niskiej cenie

Xiaomi Redmi Note 8T może być dobrą propozycją, jeśli szukasz niedrogiego, ale przyjemnego w użytkowaniu telefonu na prezent.

Telefon jest napędzany procesorem Snapdragon 665. Jest to układ ze średniej półki, który w zupełności wystarczy do komfortowego korzystania ze smartfona. Wspomagany jest 4 GB pamięci RAM, a o zasilanie dba bateria o pojemności 4000 mAh.

Redmi Note 8T
Redmi Note 8T© materiały prasowe

Do wykonywania fotografii Xiaomi zaprzęgnęło sensor 48 MP wraz z obiektywem szerokokątnym i dodatkowym makro. Obejrzymy je na ekranie LCD z małym wcięciem o przekątnej 6,3 cala.

Dzięki NFC będziemy mogli szybko sparować się z innym urządzeniem lub zapłacić za zakupy w sklepie. Dodatkowym udogodnieniem jest dwustronne złącze USB C.

Do wyboru są wersje 64 GB i 128 GB kosztujące odpowiednio 899 zł i 999 zł.

Dajcie znać, co myślicie o moich propozycjach. Czy jest może coś, czego nie ująłem, a co Waszym zdaniem powinno się tam znaleźć? Napiszcie w komentarzu, co dodalibyście na listę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)