MIUI 12 już po globalnej premierze. Niedługo ściągniesz system na swojego xiaomi

MIUI 12 już po globalnej premierze. Niedługo ściągniesz system na swojego xiaomi

MIUI 12 już po globalnej premierze. Niedługo ściągniesz system na swojego xiaomi
Patryk Korzeniecki
19.05.2020 14:43, aktualizacja: 19.05.2020 21:38

Xiaomi w nowej wersji nakładki wprowadziło m.in. przebudowany interfejs z autorskim silnikiem animacji i sporo funkcji dotyczących uprawnień i bezpieczeństwa danych. Za kilka tygodni MIUI 12 będzie dostępne na wybrane smartfony, a z czasem dostępność zostanie zwiększona.

MIUI 12 miało już premierę w Chinach, jednak dopiero teraz system odbył swój debiut na rynku światowym. Przypomnijmy, jakie zmiany Xiaomi zaimplementowało w najnowszej wersji MIUI.

MIUI 12: zmiany widać od razu

Przy projektowaniu MIUI 12 szczególną uwagę zwrócono na interfejs użytkownika.

W zmianach znalazł się między innymi silnik graficzny LCAF (Light Cone Animation Framework). Odpowiada on za generowanie realistycznych animacji tworzących poczucie wielowymiarowości i interaktywności interfejsu.

Obraz

Xiaomi w MIUI 12 zadbało o to, aby system cieszył oko. Zwrócono też uwagę na takie detale jak np. idealne dopasowanie animacji do zaokrągleń w rogach wyświetlacza.

Grzechem byłoby pominięcie supertapet, które przedstawiają trójwymiarowe widoki Marsa i Ziemi zmieniające się w zależności od pory dnia.

Obraz

MIUI 12 wyposażono w podrasowane przesyłanie obrazu

Xiaomi chwaliło się, że wyposażyło MIUI 12 w narzędzie bezprzewodowego do strumieniowania. Na dużym ekranie możemy wyświetlić nie tylko zdjęcia i filmy, ale także gry i aplikacje.

Xiaomi pomyślało o prywatności - jeśli dostaniemy powiadomienie to zostanie wyświetlone jedynie na smartfonie. Niby szczegół, ale pozwala uniknąć wpadki.

MIUI 12 pozwala też na zminimalizowanie okienka strumieniowania, dzięki czemu w międzyczasie możemy np. sprawdzić skrzynkę e-mailową lub odpisać komuś na Messengerze.

MIUI 12 jest nastawione na prywatność

Xiaomi zaimplementowało w nowej odsłonie MIUI mnóstwo funkcji związanych z utrzymaniem prywatności i bezpieczeństwem.

Obraz

MIUI 12 na bieżąco powiadamia o wykorzystywanych przez aplikacje powiadomieniach. Dla przykładu - jeśli wyłączony program używa w tle aparatu, mikrofonu lub lokalizacji, to w górnym lewym rogu otrzymujemy stosowną ikonkę. Co ciekawe, pozwala ona też na natychmiastowe zatrzymanie aplikacji. Użytkownik otrzymuje też standardowe komunikaty dotyczące mniej wrażliwych akcji.

Obraz

System umożliwia także przejrzenie historii przyznawanych uprawnień w postaci pionowej listy czy usuwanie metadanych ze zdjęć przy ich udostępnianiu.

MIUI 12 ma pozwolić znacznie wydłużyć przebiegi na baterii

Obraz

Xiaomi w MIUI 12 zaimplementowało tryb superenergooszczędny. Wyłącza on wszystkie usługi oprócz podstawowych funkcji. Według firmy pozwala na wydłużenie czasu pracy przy ostatnich pięciu proc. z godziny do pięciu godzin. Warto wspomnieć o dopracowanym trybie ciemnym.

Lista urządzeń, które dostaną aktualizację w przyszłości
Lista urządzeń, które dostaną aktualizację w przyszłości

MIUI 12 pojawi się pod koniec czerwca na następujących smartfonach:

Reszta urządzeń będzie musiała poczekać.

W następnym tygodniu rozpoczną się testy wersji beta.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)