MIUI 6 oficjalnie zaprezentowany

MIUI 6 oficjalnie zaprezentowany

MIUI 6
MIUI 6
Źródło zdjęć: © youtube.com
Miron Nurski
18.08.2014 12:20, aktualizacja: 18.08.2014 14:20

MIUI to rozwijana przez chińską firmę Xiaomi modyfikacja Androida, z której korzysta już 70 milionów osób. Co do zaoferowania ma najnowsza wersja systemu bazująca na KitKacie?

Prosty, intuicyjny, piękny - tymi słowami twórcy MIUI 6 opisują swoje dzieło. Odświeżony interfejs jest płaski, kolorowy, pozbawiony zbędnych wodotrysków i - według zapewnień twórców - znacznie mniej zasobożerny od wcześniejszych wersji. Oglądając film promocyjny nie da się nie zauważyć, że system jest mocno wzorowany na platformie iOS 7. Xiaomi nigdy specjalnie nie ukrywało zresztą swojego źródła inspiracji i dotyczy to nie tylko MIUI, ale i całej firmy.

Introducing MIUI 6: Visually Stunning, Stunningly Simple (Chinese Version) (MIUI 6介绍视频:看起来好用用起来好看)

Widać, że Chińczykom do gustu przypadł efekt paralaksy, który wykorzystywany jest w systemowych aplikacjach oraz charakterystyczne dla iOS-u wszechobecne rozmycia i gradienty.

Od strony funkcjonalnej MIUI 6 wnosi m.in. rozbudowany dialer, który automatycznie identyfikuje nieznanych rozmówców, a także przypisuje im stosowne kategorie. Zerkając na telefon od razu dowiemy się zatem, że dzwoni do nas operator lub bank.

MIUI 6
MIUI 6

Odświeżeniu uległ także pasek powiadomień z przełącznikami, a same powiadomienia wyświetlane są także bezpośrednio na ekranie blokady.

MIUI 6
MIUI 6

Bardzo ciekawą funkcją jest również wizualizacja wciąż wykorzystywanych przez niektóre instytucje usług głosowych typu "aby zgłosić, że nie działa ci głośnik, wciśnij 8". Podczas połączenia z infolinią stosowne menu zostanie po prostu wyświetlone na ekranie. Niestety na razie działać to będzie wyłącznie na terenie Państwa Środka.

Na razie MIUI 6 udostępniony został wyłącznie zamkniętej grupie beta testerów. Gdy testy przebiegną pomyślnie, system trafi na pokłady smartfonów Xiaomi, a nieco później będą go mogli pobrać także użytkownicy innych telefonów. Aktualną listę wspieranych urządzeń znajdziecie tutaj.

Źródło: MIUI via GSMArena.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)